Ruszyły warsztaty dla małżeństw i narzeczonych. Celem profilaktyka w życiu małżeńskim

Fundacja Mama i Tata rozpoczęła warsztaty motywacyjne dla małżeństw i narzeczonych. Organizatorzy podkreślają, że celem spotkań jest profilaktyka w życiu małżeńskim.

Fundacja zleciła badania, z których wynika, że 60 procent małżeństw przynajmniej raz przeżyło poważny kryzys, 40 procent z nich chętnie wzięłoby udział w warsztatach komunikacji, rozwiązywania konfliktów małżeńskich. Zajęcia są odpowiedzią na te dane.

Efekty niewielkich zmian w małżeństwie

Monika Chilewicz – prezes fundacji, powiedziała Polskiemu Radiu, że doświadczenia poprzednich przedsięwzięć pokazywały, że małżeństwa nawet z długim stażem, odkrywały jak niewielkie zmiany mogą poprawić ich relację. Jako przykład takiego działania wskazała m.in. wspólny posiłek przynajmniej raz w tygodniu. Taka praktyka pozytywnie wpływa na więzi w rodzinie.

Janusz Wardak, ekspert fundacji, podkreśla że celem warsztatów nie jest zażegnanie kryzysu tylko profilaktyka w związkach. – Nie tyle gasić pożary, co poprawiać małżeństwa. Jesteśmy przekonani, że dzięki warsztatom małżeństwa bardzo dobre, stają się jeszcze lepsze – powiedział.

Warsztaty potrwają miesiąc podczas którego odbędą się 24 sesje. Każda z nich będzie trwała 2,5 godziny. Pierwsze zajęcia odbyły się w siedzibie fundacji, natomiast reszta będzie realizowana przez internet.

Zajęcia odbywają się w ramach projektu “Akcelerator rodzinny: szkolenia dla małżeństw i narzeczonych oraz artykuły prorodzinne i certyfikaty”. Zyskał on dofinansowanie w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej “Po pierwsze Rodzina!”. 

Źródło: polskieradio24.pl, IAR

CZYTAJ TAKŻE: Leszek Dziak: Szczęśliwe małżeństwo to także szczęśliwe dzieci