Cud w diecezji kieleckiej? Kuria wydała oświadczenie

Media obiegła informacja, że w parafii Topola w diecezji kieleckiej miał miejsce domniemany cud. Komunikant, który spadł na ziemię, został zgodnie z procedurami włożony do naczynia z wodą. Po tej czynności nagle zmienił kolor z białego na ciemnoczerwony.

Cud w diecezji kieleckiej? Kuria wydała oświadczenie

Wierni dopatrują się w tym zdarzeniu znamion cudu. W związku z licznymi artykułami na ten temat i zainteresowaniem mediów, kuria kielecka opublikowała komunikat.

W związku z informacjami, jakie ukazały się w mediach, iż w parafii Topola (diecezja kielecka), konsekrowany komunikant podniesiony z ziemi, włożony do naczynia z wodą (jak zwykło się to czynić w takiej sytuacji) zmienił barwę na kolor ciemnoczerwony. Informujemy, że do momentu wyjaśnienia tego zjawiska, Kuria Diecezjalna w Kielcach nie wydaje żadnych oświadczeń. Tym samym nie upoważnia nikogo do takowych czynności.

ks. Łukasz Zygmunt, rzecznik diecezji kieleckiej

Na zatwierdzenie przez Watykan ciągle czeka Cud Eucharystyczny w Sokółce na Podlasiu. Kapłanowi wypadła tam na ziemię hostia. Także została umieszczona w naczyniu z wodą. Po tym przemieniła się we fragment ludzkiego serca. Sprawę zbadali naukowcy, którzy potwierdzili jego autentyczność. Miejsce jest obecnie kierunkiem wielu pielgrzymek.

CZYTAJ TAKŻE: “Lekarz mówi o cudzie”. Poprawia się stan zdrowia żony Dawida Kubackiego