Będziemy mieli nową błogosławioną? Rozpoczęły się przygotowania do procesu Heleny Kmieć

Powołano postulatora procesu beatyfikacyjnego Heleny Kmieć. Młoda Polska została zamordowana podczas misji w Boliwii. Postulatorem został ks. Paweł Wróbel.

Ustanowienie postulatora rozpoczyna fazę przygotowawczą procesu beatyfikacyjnego. Podczas tego okresu, głównym zadaniem jest zebranie wszelkiego rodzaju dokumentów dotyczących Heleny Kmieć. Chodzi tu także o pamiętniki, listy czy prywatną korespondencję.

To jednak nie wszystko. Zbierane będą także świadectwa wszelkiego rodzaju znaków i łask, które przypisuje się wstawiennictwu kandydatki.

Biografia Heleny Kmieć

Helena Kmieć urodziła się 9 lutego 1991 r. w Krakowie, choć pochodziła z Libiąża. Od 2012 roku należała do Wolontariatu Misyjnego Salvator w Trzebini. Wyjeżdżała na placówki misyjne do Rumunii, na Węgry i do Zambii. Działała również w Duszpasterstwie Akademickim w Gliwicach, śpiewała w Chórze Akademickim Politechniki Śląskiej. W 2016 roku była koordynatorką 31. Światowych Dni Młodzieży w rodzinnej parafii św. Barbary w Libiążu.

Pracę na misji w Cochabambie rozpoczęła 8 stycznia 2017 roku, wraz z koleżanką Anitą Szuwald. Wolontariuszki pomagały zakonnicom ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich w prowadzeniu ochronki. Miały być tam pół roku. 24 stycznia miał miejsce atak na ochronkę. Helena zginęła od ciosów nożem, zadanych przez napastnika.

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji