Konkurs “Rodzina roku”. Przedłużono termin nadsyłania filmów

Konkurs “Rodzina roku” organizowany jest w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej. W jego ramach należy wysłać krótki film, na których przedstawione zostanie to, jak rodziny spędzają swój wolny czas. Pierwotnie konkurs miał trwać do końca listopada. Termin jednak przesunięto i zgłoszenia można nadsyłać do 31 grudnia.

Ks. Andrzej Sikorski z Fundacji Być Bardziej podkreśla, że kampania jest odpowiedzią na adhortację apostolską papieża Franciszka “Amoris laetitia”. – W ten sposób chcemy kształtować pozytywny wizerunek rodziny i zachęcić małżeństwa, aby zdecydował się na większą ilość dzieci oraz szukały czasu na wzajemną komunikację – powiedział duchowny.

Fundacja Być Bardziej zachęca wszystkie rodziny w Polsce do wzięcia udziału w konkursie na Rodzinę Roku. W tym celu należy wspólnie przygotować scenariusz i nagrać film wideo od 5 sekund do 2 minut, pokazujący własną rodzinę, która wspólnie spędza wolny czas. “Może go wykonać w dowolnie wybranej konwencji, gatunku filmowym oraz technice, w formacie: AVI, MP lub, MPG. “Jego maksymalna jakość to full HD a maksymalna wielkość pliku – 150 MB” – czytamy w regulaminie konkursu.

To pierwsza edycja zabawy. Organizatorzy liczą, że podzielenie się przykładem swojej rodziny, wpłynie na innych. – Pandemia pokazała, że nie zawsze ludzie potrafią w sposób konstruktywny spędzać czas wolny. W związku z tym, chcemy pokazać przykłady rodzin, które potrafią znaleźć czas dla siebie i w sposób kreatywny wspólnie go spędzać, z korzyścią dla każdego z członków wspólnoty” – wyjaśnił ks. Sikorski. Jako przykład wskazał “rodzinne gry w planszówki, spacery, wyjazdy turystyczne czy sportowe np. na rowery czy kajaki”.

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji