Dziecko miało być martwe, żyje do dzisiaj. Siła macierzyńskiej miłości

O tym, że o życie nienarodzonego dziecka warto walczyć do końca, a także o tym, czym może skutkować nakłanianie do aborcji, doskonale świadczy przykład pani Pauliny.

Kobieta od lat wyczekiwała z mężem pierwszego dziecka. Gdy dwa lata temu poroniła, była załamana. Marzenia o rodzicielstwie stanęły pod znakiem zapytania. W październiku ubiegłego roku dowiedziała się jednak, że jest w kolejnej ciąży. Niestety, radość nie trwała długo. Już na pierwszej wizycie lekarz ginekolog powiedziała pani Paulinie, że dziecko nie żyje. Matka została skierowana do szpitala na aborcję martwego płodu. Była zdruzgotana, nie chciała jednak dać za wygraną i nie zaufała dramatycznej diagnozie. Wierzyła, że dziecko żyje… i miała rację!

W lubartowskim szpitalu trafiła na lekarza, który wstrzymał wykonanie aborcji i zlecił dodatkowe badania, które wykazały, że ciąża rozwija się prawidłowo. Wytłumaczył też rodzicom, że źródłem wcześniejszej błędnej diagnozy było zawyżenie wieku dziecka przez ginekologa.

Możemy tylko wyobrazić sobie wielką radość matki. Tym większy musiał być jej szok, kiedy następnego dnia przyszli do niej kolejni lekarze, aby podać… tabletkę poronną.

– Ja już widziałam tę tabletkę, doktor trzymała ją w ręce. Odpowiedziałam, że nie chcę tabletki, że mam mieć czarno na białym napisane, że ciąża jest martwa – podkreślała kobieta.

Dziś dziecko żyje i rozwija się prawidłowo pod sercem swojej niezłomnej matki, chociaż Pani Paulina została wypisana ze szpitala z „martwą ciążą”. Szpital do dzisiaj twierdzi, że wszystkie procedury zostały zachowane a pacjenci potraktowani należycie.

CZYTAJ TAKŻE: 672 dzieci uratowanych przed aborcją! Niezwykły sukces wielkopostnej akcji

Interwencja Ordo Iuris

W ubiegłym tygodniu z Panią Pauliną i jej mężem, który złożył wcześniej zawiadomienie do prokuratury, spotkali się prawnicy Ordo Iuris.

„Będziemy ich reprezentować w postępowaniu karnym oraz dyscyplinarnym w sprawie błędnego skierowania do aborcji, wadliwiej diagnozy oraz zignorowania zapewnień Pani Pauliny o rzeczywistym wieku dziecka. Gdyby nie to, że kobieta od lat czekała na upragnione dziecko, była zdeterminowana i doskonale zorientowana w przebiegu własnej ciąży – dziecko mogłoby już nie żyć” – zaznacza adw. Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris.

Prawnik dodaje, że nie każda matka ma w sobie tyle siły, determinacji i wiedzy medycznej. „Tym bardziej, że aborcjoniści robią wszystko, by zniszczyć instynkt rodzicielski matek i ojców oraz szacunek do życia nienarodzonego. Podobnie jak w głębokim PRL-u, aborcyjni lobbyści pragną, by zabijanie dzieci stało się znowu zwykłym <<zabiegiem>> – jak wyrwanie zęba” – dodaje Kwaśniewski.

Źródło: Ordo Iuris

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji