„Zostałem zmanipulowany przez transseksualistę”. Poruszające świadectwo popularnego blogera

„Na skutek kilkuletniego zażywania leków do zmiany płci już jako 18-latek miałem depresję, problemy z wątrobą i zaawansowaną osteoporozę” – przyznaje Łukasz Sakowski, twórca popularnonaukowego bloga totylkoteoria.pl.

Cieszący się dużą popularnością wśród polskich internautów biolog i bloger wyjawił, że jako 14-latek uległ namowom poznanego w sieci 40-letniego transseksualisty i rozpoczął proces zmiany płci. Decyzja ta mocno odbiła się na jego zdrowiu psychicznym i fizycznym.

Opisując swoją historię Sakowski porusza również problem swobodnego podejścia przedstawicieli środowiska lekarskiego do skomplikowanej i budzącej kontrowersje procedury. „Tuż przed 18. rokiem życia trafiłem do psycholożki i psychiatry, a zaraz po 18-stce także do seksuolożki, które sfabrykowały mi diagnozę transseksualizmu – każda z nich zrobiła to podczas jednej lub po jednej krótkiej wizycie, bez żadnych badań diagnostycznych” – relacjonuje.

CZYTAJ TAKŻE: Detranzycja. Oni żałują „zmiany płci”

Nietolerancyjni transseksualiści

Na szczęście mężczyźnie w wieku 22 lat udało się powrócić do swojej pierwotnej płci. Publikowane przez niego teksty poświęcone problematyce zmiany płci i czynione względem tej procedury zastrzeżenia sprawiły, iż bloger stał się ofiarą hejtu i szantażu ze strony środowisk transseksualistów.

„Chciałem o tym nie tyle zapomnieć, co do tego nie wracać, jednak uznałem, że moje milczenie podsyca transseksualnych aktywistów i współdziałające z nimi osoby, szkalujące mnie na tym polu od ponad roku. Nie tylko szantażują mnie, że to ujawnią, ale też rozsiewają na mój temat plotki, że nie udało mi się zostać trans i dlatego teraz interesuję się tym tematem.

Tymczasem mimo manipulowania i urabiania mnie w dzieciństwie, i mimo późniejszego namówienia mnie na zmianę płci, wyzwoliłem się z indukowanej mi dysforii płciowej. Cofnięcie zmiany płci nie było łatwe, ale udało mi się dokonać detranzycji i jest to moim ogromnym sukcesem” – przyznaje Sakowski.

***

Całe świadectwo detranzycji Łukasza Sakowskiego przeczytać można tutaj. Zachęcamy także do lektury obszernego opracowania naszej autorki Agnieszki Marianowicz-Szczygieł, poświęconego epidemii zaburzeń płci u dzieci (tutaj) oraz naszych rozmów w tym temacie: