“Milczenie jest współudziałem”. Znana pływaczka przerywa omertę ws. zawodników trans

“Każdego dnia przez następny tydzień będę wzywała znane zawodniczki do zajęcia stanowiska w tej sprawie” – zapowiedziała na Twitterze znana pływaczka Riley Gaines. Co ciekawe, poparła ją… znana transseksualistka.

Zawodniczka znana jest ze swojego zaangażowania przeciw występom mężczyzn identyfikujących się jako kobiety w kobiecych zawodach sportowych. W ubiegłym roku Gaines sama doświadczyła związanych z tego rodzaju rywalizacją problemów, ulegając w jednym z konkursów transpłciowej Lii Thomas. Co więcej, gdy skrytykowała federacje sportowe za dopuszczanie do tego rodzaju sytuacji, została po jednym ze spotkań na uniwersytecie napadnięta przez tłum aktywistów LGBT.

“Wahadło przechyliło się zbyt daleko. Kobiety nie powinny być narażane na niebezpieczeństwo. Czujemy się nieswojo, dzieląc przebieralnię z osobą przeciwnej płci. (…) chcemy, aby nasz sport był bezpieczny i uczciwy” – zadeklarowała ostatnio Riley Gaines w rozmowie z “Epoch Times”.

CZYTAJ TAKŻE: Transpłciowi mężczyźni mają zakaz udziału w kobiecych zawodach

Co ciekawe, stanowisko zawodniczki poparł(a)… transseksualna Caitlyn Jenner. Jeszcze jako Bruce Jenner zdobył(a) ona złoty medal w dziesięcioboju na igrzyskach olimpijskich w Montrealu w 1976 r. “(…) kobiety stają w obliczu utraty stypendiów (…). Popieram bojkot Riley, jeśli kobiety są zmuszane do konkurowania z biologicznymi mężczyznami” – napisał(a) na Twitterze Jenner.

Jako pierwsze do zabrania głosu ws. zawodników trans Gaines wezwała słynne tenisistki, siostry Williams. Te absolutne rekordzistki, jeśli idzie o liczbę zdobytych tytułów (44 Wielkie Szlemy licząc singla i debla), w 1998 r. w pokazowym meczu z przeciętnie notowanym w męskim rankingu Niemcem Kaarstenem Braaschem uległy odpowiednio 2:6 (Venus) i 1:6 (Serena).