14. emerytura stałym świadczeniem. Premier: to manifestacja solidarności międzypokoleniowej

Rząd zdecydował się na przyjęcie 14. emerytury jako stałego świadczenia. Rada Ministrów zatwierdziła projekt ustawy w tej sprawie. Do tej pory była ona wypłacana za sprawą oddzielnych decyzji.

Informację przekazał premier Mateusz Morawiecki. – Dzisiaj na Radzie Ministrów przyjęliśmy 14. emeryturę jako stałe świadczenie – wcześniej było ono już przekazywane, ale od dzisiaj Rada Ministrów przyjęła “czternastkę” jako stałe świadczenie dla wszystkich emerytów w Polsce. To jest fundamentalna zmiana – powiedział.

14. emerytura i solidarność międzypokoleniowa

Premier podkreślił, że rząd w ten sposób chce podnieść poziom życia seniorów i manifestować solidarność międzypokoleniową. – Nie podniesienie wieku emerytalnego, jak w czasach PO, i głodowe waloryzacje emerytur, tylko najwyższa historycznie waloryzacja, razem z “trzynastką” i “czternastką”, z wyższą płacą netto, przekraczająca to wszystko, co boli nas najbardziej, czyli wysokie ceny i wysoka inflacja – powiedział.

Świadczenie będzie równe wysokości najniżej emerytury na dzień 1 marca każdego roku. Przysługiwać będzie m.in. emerytom, których świadczenie po odtrąceniach nie przekracza kwoty 2900 zł.

Czytaj także:

źródło: PAP, RMF24.pl, Twitter