Kresy: jak ocalić pamięć?

Serdecznie zapraszamy na wielką konferencję patriotyczną pod hasłem “Kresy: jak ocalić pamięć?” już w sobotę, 20 maja w Collegium Bobolanum w Warszawie!

Stowarzyszenie “Wspólnota i Pamięć” ma już rok! Z tej okazji serdecznie zapraszamy Państwa na wyjątkową konferencję poświęconą polskim Kresom Wschodnim! Niezwykli goście, rodzinna atmosfera i duża dawka rzetelnej wiedzy – to wszystko czeka na Państwa już w sobotę, 20 maja, przy ul. Rakowieckiej 61 w Warszawie!

W centrum wydarzenia stawiamy postać św. Andrzeja Boboli – patrona Polski, Kresów Wschodnich i naszego Stowarzyszenia. Dlatego nasze urodziny obchodzimy w pierwszą sobotę po Uroczystości ku czci tego wielkiego polskiego Świętego. Wydarzenie rozpoczynamy o godz. 14:00 uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Narodowym Sanktuarium św. Andrzeja Boboli.

O 15:30 zapraszamy do Collegium Bobolanum, gdzie, po powitaniu naszych gości, zapraszamy na dwie ciekawe debaty poświęcone Kresom Wschodnim z udziałem wybitnych historyków i publicystów (Żebrowski, Gadowski, Lisicki, Warzecha, Pietrzak, Siemaszko, Płużański, Łęcki, Siekierka). W przerwie przewidujemy koncert pieśni lwowskich w wykonaniu wybitnego polskiego aktora Stanisława Górki. Po drugiej debacie zapraszamy na symboliczny tort i lampkę szampana.

Podczas wydarzenia ogłosimy wiele ważnych informacji w związku ze zbliżającą się 80. rocznicą kulminacji ludobójstwa wołyńskiego oraz inicjatywą “Wołyń na Powązki”. Bądźcie z nami 20 maja! Prosimy, podajcie nasze zaproszenie dalej!

Szczegóły TUTAJ.

CZYTAJ TAKŻE: 22 planszówki (i gry) patriotyczne. IPN bawi i edukuje