Przemoc wobec dzieci i nowe rozwiązania prawne. Zapraszamy na konferencję

„Ochrona, wsparcie, pomoc – w trosce o najmłodszych” – pod takim tytułem 22 maja odbędzie się konferencja, na którą zaprasza Instytut Wymiaru Sprawiedliwości. W trakcie dyskusji z udziałem psychologów, prawników i  seksuologów podjęty zostanie temat przemocy wobec dzieci i nowych rozwiązań prawnych, których celem jest zwiększenie ochrony małoletnich.  

Celem konferencji jest przedstawienie zjawiska przemocy wobec dzieci, czynników ryzyka jej wystąpienia, reakcji otoczenia oraz jej wpływu na dorosłe życie osób, które w dzieciństwie były ofiarami przemocy. Podczas panelu zostanie podjęta dyskusja nt. nowych rozwiązań prawnych, których celem jest zwiększenie ochrony osób małoletnich.

Konferencja z udziałem specjalistów

W konferencji wezmą udział wybitni specjaliści – praktycy, psycholodzy, prawnicy i seksuologowie. W tym gronie specjalistów nie zabraknie także głosu młodego pokolenia, które prezentował będzie nastolatek Janek Gawroński, laureat nagrody “Młodego Człowieka bez Barier” w plebiscycie organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.

Dyskusję na temat ochrony dzieci przed przemocą domową prowadzi redaktor Patrycja Rojek-Socha z portalu Prawo.pl i Natalia Borzuta z interia.pl. W konferencji udział wezmą: dr Marcin Romanowski (Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości), Sylwia Polańska (Częstochowskie Stowarzyszenie ETOH), Ewa Wach (Instytut Ekspertyz Sądowych im. Prof. Jana Sehna w Krakowie), Justyna Piekarska (Fundacja „Dziecko w Centrum”), Sylwia Kowalska oraz Jan Gawroński (Fundacja Autism Team) a także r. pr. Olga Trocha (UNICEF Polska), adw. Emilia Naumann (Sekcja Praw Dziecka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie), dr Marcin Bednarczyk (Centrum Mediacji i Ekspertyz Sądowych).

Konferencja pt. „Ochrona, wsparcie, pomoc – w trosce o najmłodszych”  odbędzie się w siedzibie Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie 22 maja w godzinach 9:00-12:00  (ul. Krakowskie Przedmieście 25). Wydarzenie będzie transmitowane na Facebook IWS.

źródło: Instytut Wymiaru Sprawiedliwości