Jak rodziny spędzają razem czas? Rusza konkurs “Rodzina roku”

Tegoroczna kampania “Rodzina roku” wystartowała pod hasłem “Wolny czas spędzamy razem”. W ramach akcji ogłoszono konkurs, w którym rodziny pokażą jak razem spędzają czas.

Organizatorem akcji jest Fundacja “Być Bardziej”. Jej prezes – ks. Andrzej Sikorski powiedział, że dla Polaków rodzina jest najważniejszą wartością. Jako dowód przytoczył badania z 2019 roku, w których 80 proc. ankietowanych wskazało na wartość szczęścia rodzinnego.

Rodzina roku i wolny czas

Kapłan nie pomija jednak i drugiej strony medalu. Podkreśla, że coraz więcej małżeństw się rozpada, ale członkowie rodzin spędzają ze sobą coraz mniej czasu. Wynika to m.in. z aktywności zawodowej czy natłoku zajęć. – Właściwie te nasze domy stały się hostelami – powiedział duchowny.

Właśnie z tego względu zrodził się pomysł na pokazywania tego, jak rodziny spędzają czas razem. Akcja ma za zadanie sprawić, że rodziny pochylą się nad sobą i podzielą się z innymi swoimi formami spędzania wolnego czasu. – Jesteśmy zachęceni, aby na nowo zebrać się i wspólnie pokazać, że razem możemy więcej  – powiedział ks. Andrzej Sikorski.

Prace do konkursu “Rodzina roku” w formie plastycznej, filmowej czy literackiej można nadsyłać do 26 czerwca. Ogłoszenie wyników konkursu we wrześniu. Formularz zgłoszeniowy i szczegóły regulaminu konkursu są dostępne na stronie www.rodzinaroku.pl.

Zobacz również:

źródło: polskieradio24.pl, rodzinaroku.pl

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji