Zmiany w 500 plus. Jarosław Kaczyński zapowiedział zwiększenie świadczenia

Prawo i Sprawiedliwość na koniec dwudniowej konwencji partii zaprezentowało swoje założenia programowe. Prezes partii zapowiedział zmiany w programie 500 plus i podniesienie wysokości świadczenia na 800 złotych. To jednak nie koniec zapowiedzi partii rządzącej.

Świadczenie 500 plus nie było waloryzowane od momentu jego wprowadzenia. Inflacja skutecznie obniżyła wartość czołowego programu Prawa i Sprawiedliwości. Według ekspertów obecnie wynosi ona poniżej 350 złotych. Stąd pomysł na waloryzacje świadczenia.

Program 800 plus ma zostać wprowadzony od nowego roku. Wydatki na program będą kosztować dodatkowe 24 miliardy złotych rocznie.

Zmiany w 500 plus, darmowe leki i autostrady

Podwyżka świadczenia dla dzieci to nie jedyna obietnica wyborcza, którą przedstawił Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zapowiedział również darmowe leki dla dzieci do 18. roku życia oraz dla seniorów powyżej 65 roku życia.

Powody do zadowolenia będą mieli także kierowcy. Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało bowiem zniesienie opłat za przejazdy autostradami publicznymi. W przyszłości ma to dotyczyć także prywatnych.

Czytaj także:

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji