Palikot i Wojewódzki skazani. Wszystko dzięki naszemu rozmówcy

Celebryci będą musieli zapłacić kilkudziesięciotysięczne grzywny oraz pokryć koszta sądowe. Na czym polegało przewinienie, jakiego dopuścili się Palikot i Wojewódzki? Przypomnijmy nasz wywiad z Janem Śpiewakiem:

Jak poinformował we wtorek (23.05) “Super Express”, Janusz Palikot i Jakub Wojewódzki, a także ich wspólnik Tomasz Czechowski skazani zostali za reklamowanie wytwarzanych przez ich firmę produktów alkoholowych w internecie. Mężczyźni zapłacić muszą odpowiednio: Palikot 80, a Wojewódzki i Czechowski po 70 tys. PLN, a także pokryć odpowiednio 9 i po 8 tys. PLN kosztów sądowych. Od wyroku chce się odwołać prokuratura, żądając grzywny w wysokości zbliżonej do maksymalnego wymiaru kary, czyli 500 tys. PLN.

Skazani prowadzą wspólnie przedsiębiorstwo pod nazwą Manufaktura Piwa, Wódki i Wina. Wśród produkowanych przez spółkę alkoholi znajdują się m.in. produkty aromatyzowane wyciągiem z konopi. Wytwarzane przez Manufakturę napoje wyskokowe Palikot i Wojewódzki promują od kilku lat m.in. na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Warszawska prokuratura wszczęła postępowanie przeciw skazanym mężczyznom po doniesieniu aktywisty społecznego, Jana Śpiewaka. “Oni byli pierwsi, dlatego też ich sobie wybrałem jako cel. W bezwstydny sposób założyli cały biznes alkoholowy w oparciu o nielegalne reklamy alkoholu w internecie” – wyjaśniał Śpiewak w niedawnej rozmowie z Afirmacją. Całość rozmowy do obejrzenia poniżej.

CZYTAJ TAKŻE: Koniec reklamy alkoholu w mediach? Ważne wnioski po dyskusji w Sejmie