Manifestacja życia w Europie. Tłumne marsze we Włoszech i Chorwacji

W krajach Europy przeszły marsze w obronie życia. W Chorwacji w ostatnich tygodniach przeszło 12 marszów, które miały na celu zwrócenie uwagi na ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Największy z nich odbył się w Zagrzebiu. Wzięło w nim udział ok. 10 tysięcy osób.

Ruch pro-life w Chorwacji z każdym rokiem przybiera na sile. Jak podaje portal wpolityce.pl, marsz dla Życia (Hod za život) odbywa się w Chorwacji od 2016 roku. Jego uczestnicy przechodzą przez chorwackie miasta, aby wysłać przesłanie o potrzebie ochrony życia. W tym roku najwięcej było ich w Zagrzebiu, stolicy Chorwacji i zgromadziło około 10 tysięcy osób.

Chorwacja to kraj, w którym obowiązuje ustawa z czasów komunistycznych. Gwarantuje ona aborcję na życzenie.

Życie we Włoszech

Podobny marsz przeszedł we Włoszech. Przyświecało mu hasło “Wybieramy życie”. Uczestniczyły w nim setki przedstawicieli 120 stowarzyszeń. Jeden z organizatorów wiecu Massimo Gandolfini powiedział, że zapanował większy spokój wraz z nadejściem centroprawicowego rządu Giorgii Meloni.

Organizator marszu stwierdził, że “gdy spojrzymy na pierwsze akty rządu i przede wszystkim na kampanię wyborczą, na program, w którym nie ma takich aberracji, jak macica do wynajęcia, adopcje dzieci przez gejów, eutanazja czy śmierć medycznie wspomagana, jesteśmy znacznie spokojniejsi”.

Czytaj także:

źródło: misyjne.pl, wpolityce.pl

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji