“Rodzina to drużyna”. Pod Wawelem obchodzono Święto Rodziny Krakowskiej

Już po raz jedenasty dawna stolica Polski zorganizowała Święto Rodziny Krakowskiej. To wydarzenie, które ma na celu promocję wartości rodzinnych. W ramach obchodów zorganizowano mnóstwo akcji, w których udział mogły wziąć osoby w różnym wieku.

Jak wyjaśnia na stronie krakow.pl zastępca prezydenta miasta, impreza cel magistratu jakim jest promocja rodziny wielopokoleniowej. – Doskonałe wpisuje się ono w politykę społeczną miasta – Kraków stawia bowiem na promowanie wartości rodzinnych, zdrowego stylu życia i wzmacnianie pozytywnego modelu rodziny jako instytucji wielopokoleniowej – powiedział Andrzej Kulig.

Rodzina to drużyna

Miasto robi to skutecznie. W ramach obchodów można wziąć bowiem udział w wielu wydarzeniach – Cieszę się, że do jego współtworzenia udało się zaprosić tak wielu partnerów, dzięki czemu to nasze wspólne świętowanie może mieć tak atrakcyjny i różnorodny charakter. Gorąco wszystkich zachęcam do udziału w nadchodzących wydarzeniach, bo nic tak nie służy budowaniu właściwych relacji i wzmacnianiu więzi jak celebrowanie czasu spędzonego razem na różnych aktywnościach i radość, jaka z tego płynie – powiedział wiceprezydent Andrzej Kulig.

Od 26 do 28 maja w krakowskich instytucjach kultury odbywały się liczne warsztaty, konkursy czy zawody. To jednak nie wszystko. Wiele innych instytucji zorganizowało atrakcje, którymi są m.in. spektakle, warsztaty, zawody sportowe, pikniki, akcje dobroczynne, a także porady i badania zdrowotne, w tym np. bezpłatna mammografia.

W niedzielę 28 maja odbył się wielki finał na błoniach przy Tauron Arenie Kraków. Tegoroczne Święto Rodziny Krakowskiej odbywało się pod hasłem “Rodzina to drużyna“.

Czytaj także: Kino NIE-letnie: Zwyczajni – nadzwyczajni – „Rodzina to drużyna”

źródło: krakow.pl