Horror we Francji. Nożownik podbiegał do wózków i dźgał dzieci [WIDEO]

Na placu zabaw w Annecy we francuskich Alpach 31-letni Syryjczyk zaczął atakować przebywające tam osoby nożem. Nożownik ranił dzieci w wózkach a także dorosłych. Pięcioro rannych walczy o życie w szpitalach. Poniżej prezentujemy wstrząsające nagranie z tego ataku.

W materiale wideo opublikowanym w mediach społecznościowych widać jak mężczyzna zasłonięty chustą biega po placu zabaw idźga nożem dzieci w wózkach. W wyniku tego ataku do szpitala trafiło sześć osób. Pięcioro z nich jest w stanie ciężkim.

Atak nożownika na dzieci

Ranne dzieci są w wieku od 22 miesięcy do 3 lat. Służby podają, że napastnik jest Syryjczykiem, który znalazł schronienie w Szwecji. Jego żoną jest Szwedka, ma też trzyletnie dziecko.

Podczas ataku nożownik miał krzyczeć, że jest chrześcijaninem. Media podają, że miał ze sobą także krzyż i Pismo Święte. Nie są jasne przyczyny ataku.

Tragedia wstrząsnęła całą Francją. Prezydent Macron stanowczo potępił ten atak. Na miejsce zdarzenia przyjęchali ministrowie. Przed półfinałowym meczem Roland Gaross w Paryżu uczczono minutą ciszy ofiary tego ataku. Również francuscy katolicy modlą się w świątyniach za ofiary ataku.

Jak przyznał bp le Saux, zamach jest głębokim wstrząsem dla wszystkich. Zapewniając o współczuciu i modlitwie całej wspólnoty katolickiej, zapowiedział, że wieczorem w katedrze w Annecy odprawiona zostanie Msza w intencji ofiar oraz ich rodzin, po której przewidziano też czuwanie modlitewne.

źródło: Twitter

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji