Czwórka dzieci błąkała się po Amazonii. Zostały odnalezione po 39 dniach

Niesamowita historia z Kolumbii. Czwórka dzieci zaginęła ponad miesiąc temu po katastrofie samolotu. Dzieci błąkały się po Amazonii niemal 40 dni, ale udało im się przetrwać.

Do katastrofy samolotu doszło 1 maja. Wówczas pilot małej maszyny zgłosił problemy z silnikiem. Potem samolot zniknął z radarów. Podjęto akcję poszukiwawczą. Po ponad dwóch tygodniach od katastrofy – 16 maja w lasach Amazonii odnaleziono wrak samolotu i wydobyto z niego ciała trzech dorosłych. Nigdzie nie było jednak dzieci, które powinny być na pokładzie.

Zaginione dzieci w Amazonii

Mimo ponad miesiąca poszukiwań po Amazonii wojskowi nie poddawali się. Uparcie twierdzili, że dzieci mogą żyć. Okazało się, że mieli rację. Najmłodsze z odnalezionych miało rok, najstarsze 13 lat. Czworo rodzeństwa należy do rdzennej ludności Kolumbii – ludu Uitoto.

Wojsko opublikowała na Twitterze zdjęcie, na którym widać odnalezione dzieci wśród żołnierzy, w otoczeniu lasu Amazonii. Najmłodszemu z nich żołnierz przykłada do ust butelkę. Rodzeństwo zostało okryte kocami termicznymi i przetransportowane w bezpieczne miejsce.

Radosną informację o odnalezieniu zaginionych przekazał także prezydent Kolumbii na Twitterze. “Radość dla całego kraju. Czwórka dzieci, które zaginęły 40 dni temu w dżungli, została odnaleziona żywa” – napisał Gustavo Petro.

Co naturalne, dzieci są osłabione i aktualnie ich stan oceniają lekarze.

Czytaj także:

źródło: gazeta.pl

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji