“Ojcostwo – Przygoda życia”. Ministerialny piknik w Krakowie

W parku im. dr Henryka Jordana w Krakowie w niedzielę odbył się rodzinny piknik z okazji zbliżającego się Dnia Ojca, który jest połączony z grą miejską “Przygoda z Tatą”. Podobne wydarzenia organizowane są przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS) w kilkunastu innych miastach w kraju.

Celem Programu Ministerstwa “Ojcostwo – Przygoda życia” jest wzmacnianie więzi rodzinnych, budowanie pozytywnego wizerunku ojca, promowanie zaangażowanego ojcostwa i aktywnego spędzania czasu ojców z rodzinami.

Piknik dla rodziny

Minister Maląg podkreśliła, że celem jest stworzenie młodym Polakom warunków sprzyjających marzeniu o założeniu rodziny, ponieważ rodzina jest tym, co mamy najcenniejszego. Minister zaznaczyła również, że rodzice są dla swoich dzieci najważniejszymi bohaterami, którzy pokazują, jak iść przez życie.

Rząd swoją politykę prorodzinną opiera na programach takich jak 500 plus, który wkrótce zostanie zaktualizowany do 800 plus, oraz rodzinny kapitał opiekuńczy, który został wprowadzony w ubiegłym roku.

Piknik rodzinny w Krakowie odbywa się w Parku im. dr Henryka Jordana, który jest miejscem szczególnym i prekursorem w Polsce wychowania dzieci i młodzieży poprzez sport i aktywność fizyczną.

W ramach wydarzenia odbywają się różne atrakcje, takie jak pokazy służb mundurowych, stanowiska promocyjno-edukacyjne straży pożarnej, policji, straży granicznej i wojska. Dla najmłodszych dostępne są dmuchane miasteczko, kącik animacyjny i strefa gastronomiczna. Specjalnie dla ojców z dziećmi przygotowano grę miejską “Zwierzęca Brygada”, która uczy historii walk o niepodległość podczas II wojny światowej.

źródło: polskieradio24.pl, PAP

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji