Koncerty rodziny Pospieszalskich. Zapraszamy 26 i 27 czerwca. Wstęp wolny!

Program koncertów Pospieszalskich zawiera w większości autorskie kompozycje do tekstów polskich poetów: Norwida, Baczyńskiego, Leśmiana, Stachury, Szelburg-Zarembiny, Iłłakowiczówny, Marka Grechuty, a także współczesnych autorów. Inspirowani poezją, sięgamy do idiomu narodowej muzyki: romantycznej – (Chopin), źródłowej i współczesnej, nadając kompozycjom formy – od klasycznych orkiestracji, do jazzowych i rockowych brzmień.

Zaproszenie na koncert w Działdowie:

26 czerwca w Działdowie oraz 27 czerwca w Braniewie będzie można posłuchać koncertu rodziny Pospieszalskich!

Bogaty skład rodzinnej orkiestry – w tym kilku multiinstrumentalistów, umożliwia nam monumentalne tutti i kameralne, bardzo osobiste wykonania.

W polskiej tradycji określenie – “do tańca i do różańca” jest szczególnym komplementem Jesteśmy przekonani, że w programie jest to słyszalne.

Rodzinne, bliskie relacje, więź i porozumienie artystów, przekłada się na niezwykłą atmosferę̨ i energię koncertu. Gwarantuje nieprzewidywalność́ i niepowtarzalność każdego występu. 

Włączając do programu dwie kołysanki, “Idzie niebo ciemną nocą” – Szelburg Zarembiny i ludową pieśń anonimowego autora “Oj lulaj lulaj”, sięgamy do obrazów z dzieciństwa. W kołysankach matki następuje pierwsze spotkanie z językiem, muzyką i poezją. Zestawiając obok siebie Chopina i muzykę ludową, wskazujemy źródła inspiracji największego, polskiego kompozytora. 

Koncert jest też okazją, by ukazać, że wielopokoleniowa, liczna rodzina, jest najlepszym miejscem, gdzie trwa przekaz kultury.

RODZINA POSPIESZALSKICH

To jedyna taka orkiestra, stworzona przez dwa pokolenia artystów o tym samym nazwisku (łącznie 14 osób *). Kiedy bracia Jan, Karol, Marcin, Mateusz na początku lat 90 tych nagrali pierwszą płytę z kolędami, kilku muzykantów obecnego składu, nie było jeszcze na świecie.

Dziś trudno sobie wyobrazić polską scenę muzyczną bez Pospieszalskich. Wykształceni na polskich i europejskich muzycznych uczelniach, grają w czołowych składach, od popu, po jazz, od hip-hopu, do muzyki źródeł.

Barbara – skrzypce, śpiew; Barbara-Ewa – fortepian, śpiew; Lidia – śpiew, bebenek; Natalia – flet, śpiew; Paulina (Pola) – flet, śpiew; Franek – kontrabas, gitara basowa, śpiew; Jan – gitara, gitara basowa, śpiew; Karol – gitara, altówka, trąbka, tuba, śpiew; Łukasz – fortepian, klawisze, śpiew; Marcin – skrzypce, kontrabas, gitara basowa, cymbały, śpiew; Mateusz – saksofony, flet, klarnet basowy, śpiew; Mikołaj – skrzypce, kontrabas, gitara basowa, śpiew; Nikodem – perkusja, śpiew; Szczepan – trąbka, śpiew.

KONCERTY Rodzinnej Orkiestry Pospieszalskich:

26 czerwca 2023

Działdowo
Miejski Dom Kultury
Jagiełły 13
godz. 19:00


27 czerwca 2023

Braniewo
Ogrody klasztorne ul Świętokrzyska 10
godz. 18:30
Koncert specjalny z okazji 100 rocznicy obecności Redemptorystów w Braniewie

—————-

*Ponieważ rodzina jest w okresie dynamicznego, populacyjnego wzrostu, może się zdarzyć,
że błogosławiony stan, lub karmienie, uniemożliwi którejś z naszych pań występy na
estradzie.

Partnerem koncertu jest Państwowe Gospodarstwo Leśne, Lasy Państwowe, Dyrekcja
Regionalna Olsztyn