Zobacz nasz materiał, który ocenzurował YouTube! Komu przeszkadzają pytania o szczepionki przeciw HPV?

Szczepionki są bądź przynajmniej powinny być dobrodziejstwem ludzkości. Dlaczego zatem 16-letnia Rubi jest prawie zupełnie sparaliżowana? Podobnie jak u wielu innych nastolatek paraliż wystąpił u niej po szczepionce przeciw HPV.

Z całego świata (Japonia, Hiszpania, Kolumbia, USA, Wielka Brytania) napływają ostrzeżenia przed preparatami, które są właśnie bezpłatnie rozprowadzane przez samorząd w Warszawie, a przez Ministerstwo Zdrowia – także w całej Polsce. Podważane jest ich bezpieczeństwo i skuteczność, ale także zasadność.

Na przykład grupą ryzyka są osoby często zmieniające partnerów seksualnych i wcześnie rozpoczynające współżycie. Po co więc szczepić dywanowo 12-13 latki w kraju, gdzie wiek inicjacji seksualnej należy do najwyższych w Europie?

Tego rodzaju pytania stawiają w swojej najnowszej rozmowie z cyklu “Kino NIE-letnie” Agnieszka Marianowicz-Szczygieł i Jan Pospieszalski. Rozmowa, opublikowana w sobotę 8 lipca, nie jest niestety dostępna na kanale Afirmacja TV w serwisie YouTube, gdyż ten uznał ją za mogącą “stanowić poważne zagrożenie ze względu na rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji o obecnie stosowanych szczepionkach, które zostały zatwierdzone i uznane za bezpieczne oraz skuteczne przez lokalne instytucje zdrowia publicznego i Światową Organizację Zdrowia (WHO)”.

Rzecz w tym, że wszystkie wyrażone w trakcie rozmowy wątpliwości dotyczą skutków szczepionki dobrze udokumentowanych naukowo. W towarzyszącym nagraniu artykule badania te zostały zresztą podlinkowane. Zachęcamy do jego lektury, jak również oglądania rozmowy umieszczonej zastępczo w serwisie Vimeo:

Zachęcamy również do rozpowszechniania informacji o opublikowanym materiale, jak również o cenzurze, jaka spotkała nasz portal. Zapoznajcie się z naszymi dotychczasowymi materiałami dot. szczepionki przeciw HPV:

CZYTAJ TAKŻE: Ryzykowny prezent na Dzień Dziecka – rządowa profilaktyka przeciw HPV

CZYTAJ TAKŻE: Seksualizacja 12-latek i liczne NOPy. Kto forsuje masowe szczepienia przeciw HPV?

Redakcja Afirmacja.info i Afirmacja TV.

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji