Kino NIE-letnie: „Ofiarne dziewice”. Kontrowersje wokół szczepionek przeciw HPV

Szczepionki są/powinny być dobrodziejstwem ludzkości. Dlaczego zatem 16-letnia Rubi jest prawie zupełnie sparaliżowana? Podobnie jak u wielu innych nastolatek paraliż wystąpił u niej po szczepionce przeciw HPV.

Z całego świata (Japonia, Hiszpania, Kolumbia, USA, Wielka Brytania) napływają ostrzeżenia przed szczepionkami, które są właśnie bezpłatnie rozprowadzane przez samorząd w Warszawie, a przez Ministerstwo Zdrowia – także w całej Polsce. Podważane jest ich bezpieczeństwo i skuteczność, ale także zasadność.

Na przykład grupą ryzyka są osoby często zmieniające partnerów seksualnych i wcześnie rozpoczynające współżycie. Po co więc szczepić dywanowo 12-13 latki w kraju, gdzie wiek inicjacji seksualnej należy do najwyższych w Europie?

Rekordowo częste są zgłaszane odczyny poszczepienne. U zdrowych i wysportowanych wcześniej nastolatków, jak pokazuje film, wystąpiły paraliże, niedowłady, dzieci straciły samodzielność poruszania się, a nawet połykania. Sypią się pozwy sądowe. Dotyczą one także np. indukowania bezpłodności. Zrzeszają się rodzice poszkodowanych dzieci, którzy ostrzegają przed preparatami Gardasil i Cervarix. W Australii nastąpił wzrost o 85% liczby przypadków niepożądanych skutków szczepionek od 2006 roku, z czego za ok. 50% odpowiadają szczepienia przeciw HPV. Sąd w USA niedawno nakazał producentowi ujawnienie listy odczynów poszczepiennych.

CZYTAJ TAKŻE: Przereklamowana skuteczność i wzrost ryzyka HIV. Poznaj prawdziwe tajniki antykoncepcji

Pacjenci mają prawo to wiedzieć!

Czy dobrodziejstwa i koszty/ryzyka szczepień powinny być skrupulatnie ważone? Czy chciwość i wpływy bajecznie bogatych koncernów farmaceutycznych powinny być tu uwzględniane jako czynniki ryzyka? Zwłaszcza w dobie tzw. sztucznej multiseksualności? Pacjenci mają prawo zadawać takie pytania.

Oba preparaty rozprowadzane w Polsce na ulotkach wspominają o zaburzeniach układu nerwowego. Rodzice rzadko są tego świadomi. Dlaczego na ulotce lobbującej na rzecz szczepień przeciwko HPV w Polsce pojawiło się także dziwne sformułowanie, że szczepionka „nie zwiększa nieobecności w szkole”? Czy to nie echo zagranicznych kontrowersji?

Powtarzamy za specjalistą: nie ma 100% gwarancji, że szczepienie przeciw HPV zabezpieczy nastolatkę przed rakiem szyjki macicy. Służba zdrowia zdaje się twierdzić, że zysk przewyższa tu ryzyko, a rak jest groźny. Nie występujemy przeciwko szczepionkom jako takim, ale domagamy się co najmniej rzetelnej dyskusji. Zapraszamy na film „Sacrificial Virgins”.

CZYTAJ TAKŻE: Ryzykowny prezent na Dzień Dziecka – rządowa profilaktyka przeciw HPV

Film (jęz. ang): “Sacrificial Virgins – The Dangers of the HPV Vaccination” (2017) w reż. Andi Reiss i Joanny Shenton

cz. 1: https://vimeo.com/225838190

cz. 2 na stronach nieautoryzowanych

cz. 3: https://vimeo.com/225827316

Film znany jest również pod polskim tytułem “Ofiarne dziewice” i dostępny jest w sieci z polskim, nieoficjalnym tłumaczeniem. Posłuchaj rozmowy Agnieszki Marianowicz-Szczygieł i Jana Pospieszalskiego po seansie tego dokumentu (rozmowa dostępna w serwisie Vimeo, została zablokowana przez serwis YouTube):

CZYTAJ TAKŻE: Seksualizacja 12-latek i liczne NOPy. Kto forsuje masowe szczepienia przeciw HPV?

***

Kino NIE-letnie to przegląd wartościowych, a nawet przełomowych filmów dokumentalnych z całego świata, które nie pozostawią Cię obojętnym! Do takich filmów trudno dotrzeć, często nawet nie wiemy, że istnieją. Ja zbierałam je przez kilka lat. Pogrążeni w mainstreamie i informacyjnym chaosie, jak odtrutki łakniemy twardych faktów, piękna i niecynicznych komentarzy. Zanim zaprosimy Cię na główne, kinowe danie, w luźnej i bezpośredniej konwencji z zaproszonymi do studia gośćmi rozmawiamy o prawdzie i ideologiach, rodzinie, miłości, chrześcijaństwie, szlachetności i przestępstwach. Demitologizujemy rewolucję seksualną, odkrywamy prawdę o płci i seksualności, w chrześcijańskim duchu podajemy pomocną dłoń, szukamy pożytecznej afirmacji i akceptacji! Na szermierkę faktów i iluzji zaprasza Agnieszka Marianowicz-Szczygieł wraz z gośćmi.

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji