Światowej sławy dyrygentka oskarżona o “neofaszyzm”. Powód jest absurdalny

Jak informuje francuski portal “Salon Beige”, francuska lewica “w swojej wielkiej tolerancji chciałaby zakazać występu włoskiej dyrygentki o międzynarodowej sławie”. Lewicowe stowarzyszenia protestowały w poniedziałek (10.07) przeciwko wizycie w Nicei włoskiej dyrygentki, Beatrice Venezi, której “przestępstwem” jest współpraca z szefową włoskiego rządu Giorgią Meloni. Venezi, córka byłego lidera partii Forza Nuova, jest doradczynią włoskiego ministra kultury Gennaro Sangiuliano.

Miasto Nicea zaprosiło kobietę do poprowadzenia orkiestry filharmonicznej podczas tradycyjnego baletu bożonarodzeniowego i koncertu noworocznego. Lewicowcy, zjednoczeni w kolektywie o nazwie Touscitoyens06, wyrazili swój sprzeciw wobec pojawienia się “neofaszystowskiej dyrygentki”, zwracając się do burmistrza Nicei Christiana Estrosi i dyrektora generalnego opery o odwołanie wydarzenia. Jak widać, pomiędzy ideologią, która domaga się chwalenia kobiet dyrygentów, a ideologią, która dąży do zakazania wszystkiego, co nie jest lewicowe, to ta druga ma pierwszeństwo.

Warto przy tej okazji wspomnieć, iż niedawna wizyta Giorgii Meloni w Polsce zbiegła się w czasie z wydaniem pierwszej polskiej biografii książkowej premier Włoch i szefowej konserwatywnego ugrupowania “Bracia Włosi”. Autorem książki jest Kacper Kita, publicysta i analityk, specjalista od tematyki międzynarodowej i kulturowej oraz biograf francuskiego polityka i pisarza Erica Zemmoura. Książka została wydana nakładem Wydawnictwa Dębogóra, a patronem medialnym publikacji jest Afirmacja.info. Szczegółowe informacje na temat publikacji prezentujemy TUTAJ.

Książka w przedsprzedaży:
➡️https://debogora.com/product-pol-2358-Meloni-Jestem…

Ebook już dostępny!
➡️https://debogora.com/product-pol-2359-Meloni-Jestem…

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji