“Nie mamy żadnych wolnych miejsc”. Trójka noworodków szuka domu od zaraz

Dramatyczny apel pojawił się na fanpage’u promującej adopcje akcji społecznej “Rodzina jest dla dzieci”. Nowego domu “na już” poszukuje trzech nowo narodzonych chłopców z łódzkich szpitali. Jeśli nie uda się go znaleźć, maluchy trafią do domu dziecka.

“To dopiero poniedziałek, a już dostaliśmy ze szpitali zgłoszenie, że mamy pilnie wskazać nowe domy dla 3 nowo narodzonych maleństw. Cała trójka to chłopcy. Każdy z nich urodził się na początku lipca, choć w innych dniach. Według wstępnych diagnoz lekarzy maluszki są zdrowe i gotowe do wypisu ze szpitali” – czytamy we wpisie.

“W Łodzi nie mamy już żadnych wolnych miejsc ani w pogotowiach rodzinnych, ani w żadnych innych rodzinach zastępczych gotowych zaopiekować się noworodkiem. A chcemy uniknąć konieczności umieszczenia kilkudniowych dzieci w domu dziecka. Dlatego pilnie szukamy 3 rodzin zastępczych z kwalifikacjami lub rodzin adopcyjnych, które zdecydują się pełnić na początek rolę rodzin zastępczych (z dowolnego regionu Polski)” – dodają autorzy posta.

Funkcjonująca od 6 lat akcja “Rodzina jest dla dzieci” stanowi pomysł Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi. Jej celem jest propagowanie idei adopcji i rodzicielstwa zastępczego, a także wspieranie rodzin niewydolnych wychowawczo. Osoby chętne do adopcji bądź objęcia pieczą zastępczą jednego z trzech nowo narodzonych chłopczyków proszone są o kontakt za pośrednictwem fanpage’a akcji (TUTAJ).

CZYTAJ TAKŻE: Dlaczego warto propagować Duchową Adopcję?

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji