Pierwszy pacjent opuścił klinikę “Budzik” dla dorosłych! Zobacz poruszające nagranie:

Pierwsza klinika “Budzik” dla dorosłych otwarta została pod koniec lutego br. przy warszawskim Szpitalu Bródnowskim. Inicjatywa stanowi przedłużenie funkcjonujących z wielkimi sukcesami “Budzików” dla dzieci, w których w ciągu 10 lat wybudzono ze śpiączki przeszło 300 dzieci. Pomysłodawczynią powstania placówki była aktorka Ewa Błaszczyk, a finansowanie budowy pochodziło w większości ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

„Dziecko najdłużej czekało tydzień na miejsce w klinice «Budzik» przy Centrum Zdrowia Dziecka. Natomiast w szczytowym okresie w Olsztynie, gdzie było siedem miejsc, w pewnym momencie było sześćset podań” – podkreślała w trakcie uroczystości inauguracyjnej Ewa Błaszczyk.

Aktorka od wielu lat zaangażowana jest w niesienie pomocy osobom po urazach mózgu jako założycielka fundacji „Akogo?”. W maju 2000 r. 6-letnia wówczas córka Błaszczyk Aleksandra doznała niedotlenienia mózgu w wyniku zakrztuszenia tabletką. Od tej pory dziewczyna pozostaje śpiączce.

Przed kilkoma dniami fundacja “Akogo?” podzieliła się na Twitterze radosną nowiną. Bródnowską placówkę opuścił pierwszy wybudzony pacjent, pan Łukasz. W krótkim reportażu przygotowanym przez fundację mężczyzna powiedział w kilku słowach o tym, za czym tęskni, i o nowych czekających go wyzwaniach. Zobaczcie sami:

Przypominamy również nasze nagranie z Ewą Błaszczyk, w którym opowiada ona m.in. o dziele, jakim są “Budziki”:

CZYTAJ TAKŻE: Jaka jest prawda o śmierci mózgowej? 

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji