Noworodki poszukują domów. Szpital w Szczecinie apeluje o pomoc

Rodziny zastępcze poszukiwane. Samodzielny Publiczny Szpital nr 2 w Szczecinie wystosował w mediach społecznościowych apel o pomoc. Chodzi o noworodki, które nie mają domów. “W Klinice Patologii Noworodka przebywa… siedmioro niemowląt. Są nadal w szpitalu, bo… nie mają dokąd pójść” – czytamy we wpisie.

To nie pierwszy apel tego typu jaki publikuje placówka. Niestety noworodków, które nie mają w domu, ciągle przybywa.

“Te dzieci już dawno powinny mieć swój dom… 😐 Są zdrowe, a wciąż przebywają w szpitalu…

Mijają 3 miesiące od naszego posta, kiedy informowaliśmy o pilnej ❗️ potrzebie znalezienia domu dla dzieci urodzonych w naszym szpitali, które z różnych powodów nie mogą po urodzeniu trafić do swoich domów.

Od tamtej pory przybyło ich znów kilkoro. Czworo z nich znalazło dom.” – brzmi apel szpitala.

Rodziny zastępcze potrzebne od dawna

Miasto Szczecin już w ubiegłym roku informowało o potrzebie rodzin zastępczych dla dzieci. – W Szczecinie jest 484 rodzin zastępczych, które w tej chwili opiekują się 723 dziećmi. – Ale ta liczba 484 rodzin zastępczych, to stanowczo za mało – mówił we wrześniu 2022 roku Maciej Homis, rzecznik prasowy szczecińskiego magistratu ds. pomocy społecznej.

Władze zaznaczają, że zmagają się z takim problemem od dawna. – Ich po prostu od lat w Szczecinie brakuje. Choćby dlatego, że wykruszają się ci, co teraz pracują z dziećmi – mówił Maciej Homis.

źródło: facebook/Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 PUM w Szczecinie ; gs24.pl

CZYTAJ TAKŻE: Dlaczego warto propagować Duchową Adopcję?