Transseksualiści będą karmić piersią? Absurdalne wytyczne amerykańskich lekarzy

Amerykańska rządowa agencja CDC (Centrum na rzecz Kontroli Chorób i Profilaktyki) wydała w ostatnim czasie iście groteskowe instrukcje. W swoim najnowszym stanowisku, przygotowanym z okazji obchodzonego właśnie Światowego Tygodnia Karmienia Piersią, wspomniany urząd uznał za stosowne podać wytyczne dotyczące… karmienia piersią przez osoby uważające się za niebinarne i transseksualne.

W swoich instrukcjach (obejmujących także – przyznajmy – kobiety po mastektomii ze wskazań medycznych) CDC zaleca m.in. używanie względem karmiących języka neutralnego płciowo, tj. „osoba w ciąży”, „rodzic karmiący piersią”. Zastrzega także, iż w niektórych przypadkach bardziej stosowne niż sformułowanie “karmienie piersią” może okazać się określenie “karmienie ciałem”.

Jak odnotowała Konfederacja Kobiet RP, amerykańska agencja zauważa również, że „transpłciowi rodzice” mogą potrzebować pomocy w takich kwestiach jak:

– maksymalizacja produkcji mleka,

– suplementacja pasteryzowanym mlekiem kobiecym lub mieszanką,

– leki indukujące laktację lub unikanie leków hamujących laktację,

– tłumienie laktacji (dla tych “osób”, które nie chcą karmić piersią),

– znalezienie odpowiedniego wsparcia, również emocjonalnego, związanego z laktacją.

Ideologia ponad medycyną

Opisująca szeroko w swoim newsletterze sprawę Konfederacja Kobiet RP przypomina tu historię pierwszego mężczyzny, u którego udało się w sposób farmakologiczny wywołać laktację. W ramach przygotowanego przez Akademię Medycyny Karmienia Piersią (ABM) eksperymentalnego protokołu (na który powołuje się CDC) 30-letni mężczyzna karmił piersią niemowlę, którego karmić nie chciała jego partnerka.

Aby jednak było to możliwe, człowiek ten został poddany intensywnej “kuracji” hormonalnej, w tym przy użyciu domperydonu. Co ważne: lek ten nie jest dopuszczony do oficjalnego obrotu w USA z uwagi na częste i poważne skutki uboczne (w tym nagłe zatrzymania akcji serca i zgony). CDC nie uznało jednak za stosowne pochylić się nad skutkami faszerowania tego rodzaju preparatami karmionych dzieci.

“Jako lekarz, który uczestniczył w ponad 5 tys. porodów i zachęcał wszystkie matki do karmienia piersią, mogę powiedzieć, że CDC przedkłada politykę i swój program społeczny ponad naukę i zdrowie noworodków” – skomentował wydane przez rządową agendę instrukcje lekarz i republikański senator ze stanu Kansas Roger Marshall.

“W takich sytuacjach polityka i nauka są nieprzyjemnie blisko siebie. Jeśli testowano to kilka razy, skąd mamy wiedzieć, jakie będą długoterminowe konsekwencje?” – stwierdził z kolei w rozmowie z “Daily Mail” dr Stuart Fischer.

OGLĄDAJ TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE: Nadzy transseksualiści przed 10-latkami. Szokująca deprawacja w holenderskiej telewizji