Szokujący skład zespołu Niedzielskiego ds. aborcji. Nie ma nikogo chroniącego życie

Dziennikarz Artur Stelmasiak opublikował na Twitterze serię wpisów, w których przyjrzał się członkom zespołu powołanego przez byłego już ministra zdrowia – Adama Niedzielskiego. “Przejrzałem dotychczasowe wypowiedzi członków zespołu MZ Adama Niedzielskiego i nie znalazłem ani jednego lekarza pro-life i przeciwnika aborcji. Raczej są to osoby kierujące oddziałami, gdzie dokonywano aborcji” – czytamy.

W jednym z wpisów dziennikarz przedstawił wypowiedź przewodniczącego tego zespołu – prof. Krzysztofa Czajkowskiego. W wywiadzie dla wprost.pl mówił on o jednym z przypadków, w którym kobieta urodziła dziecko z wadą z serca, które zmarło po porodzie. Powiedział, że “mogła je chociaż przytulić”. Zaraz dodał jednak, że dla innej kobiety taka ciąża wiązałaby się z urazem psychicznych i “nie można ich pozostawiać samych z tą traumą i zmuszać do donoszenia ciąży”.

W innym wpisie podaje przykład wypowiedzi prof. Huberta Hurasa, który twierdzi, że brak możliwości dokonania aborcji z powodu choroby dziecka powoduje “gorszy stan psychiczny kobiety”. Mówił także o tym, że przez zmiany w prawie będące konsekwencją wyroku TK rodzi się więcej dzieci z zespołem Downa i innymi wadami.

Podkreślił również, że kobietom nie wolno robić tego, co jeszcze niedawno było dozwolone prawem – czyli zabijać nienarodzone dzieci z powodu choroby.

Czytaj także: