“Życie to kwestia wyborów”. Tomasz Adamek z żoną na pielgrzymkowym szlaku

Sierpień to szczególny miesiąc dla pielgrzymów. To wtedy do tronu Matki Boskiej Częstochowskiej zmierzają tłumy pątników niosąc przez wiele dni szereg intencji. Wśród nich nie brakuje także znanych osób. Jedną z nich jest mistrz świata w boksie zawodowym – Tomasz Adamek.

Tomasz Adamek nie ukrywa swojej wiary i tego jak ona jest ważna w życiu człowieka. Pomimo ogromnego sukcesu, sławy i pieniędzy pozostaje wierny wierze i wartościom chrześcijańskim. Często w wywiadach jest ze zdziwieniem pytany o swoje wybory, ale zawsze i nieugięcie broni wiary i poleca ją innym.

Bokser wraz ze swoją żoną wziął udział w pielgrzymce do Doylestown, czyli tzw. “amerykańskiej Częstochowy”. Z tej okazji podzielił się w mediach społecznościowych wpisem, który może poruszyć.

“Z Dorotką na trawie, jak za starych dobrych czasów! 🥳 Mogły być Bahamy i hotel 5*, ale wybraliśmy być razem na pielgrzymce, przebywając pieszo 120 km w słońcu i 40 stopniach czy w strumieniach deszczu. I też jest pięknie!😍 człowiek wiele do szczęścia nie potrzebuje. Ważne, że razem. Ważne, że się wspieramy w trudniejszych chwilach. Życie to kwestia wyborów, dlatego wybierajcie rozsądnie🙏🏻🥊 będąc młodym o tym nie myślimy, ale często wygodne życie oznacza samotną starość…” – napisał Tomasz Adamek, dołączając swoje zdjęcie z żoną.

Pielgrzymki piesze do Częstochowy stanowią wyjątkową duchową podróż dla wielu wierzących, którzy wyruszają w długą wędrówkę ku Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej. Te piesze pielgrzymki mają głębokie znaczenie religijne oraz kulturowe, a także niosą ze sobą elementy wytrwałości, pokory i wspólnoty.

Wiele grup pielgrzymów z różnych regionów Polski i nawet spoza granic kraju, organizuje swoje marsze do Częstochowy. Ciężka, często wielodniowa wędrówka w grupie, niosąc ze sobą krzyże, figury Matki Bożej lub inne symbole religijne, symbolizuje duchowe zmaganie i oddanie się Bogu oraz Maryi.

Zobacz także:

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji