Prawo odnosi skutek. Duży szpital w USA wycofuje tranzycje nieletnich

Szpital dziecięcy, który jest obecnie przedmiotem dochodzenia przeprowadzanego przez prokuratora generalnego stanu Missouri, ogłosił, że nie będzie już przepisywał nieletnim leków blokujących dojrzewanie ani hormonów płciowych. Decyzja ta wynika z wprowadzenia nowego prawa stanowego, które zakazuje procedur zmiany płci u nieletnich.

W poniedziałek Uniwersytet Waszyngtoński w St. Louis wydał oficjalne oświadczenie, w którym stwierdził, że “lekarze Uniwersytetu Waszyngtońskiego nie będą już przepisywać nieletnim leków blokujących dojrzewanie ani hormonów płciowych w celu zmiany płci“.

Warto dodać, że Uniwersytet Waszyngtoński prowadzi Centrum dla osób transpłciowych w szpitalu dziecięcym w St. Louis, które zostało uruchomione w 2017 roku. To centrum zostało wcześniej oskarżone przez sygnalistę, który twierdził, że personel kliniki przepisywał nieletnim leki zawierające hormony zmiany płci.

Oporna decyzja

Szpital niechętnie zdecydował się na taki krok jeżeli chodzi o tranzycje nieletnich. „Jesteśmy zniechęceni koniecznością podjęcia tego kroku” – napisano w oświadczeniu. „Jednakże nowo uchwalone w stanie Missouri prawo dotyczące opieki nad osobami transpłciowymi stworzyło nowe roszczenie prawne dla pacjentów, którzy otrzymali te leki w wieku nieletnim. To roszczenie prawne powoduje odpowiedzialność pracowników służby zdrowia i uniemożliwia nam dalsze zapewnianie kompleksowej opieki osobom transpłciowym nieletnich pacjentów bez narażania uniwersytetu i naszych świadczeniodawców na niedopuszczalny poziom odpowiedzialności.” 

Republikański gubernator stanu Missouri Mike Parson podpisał 7 czerwca ustawę o ochronie młodzieży przed eksperymentami (SAFE). W oświadczeniu Parson określił to ustawodawstwo jako niezbędne, aby „chronić dzieci przed podejmowaniem decyzji zmieniających życie, które mogłyby zmienić zaczynają żałować w dorosłym życiu, kiedy osiągną dojrzałość fizyczną i emocjonalną”. 

Czytaj także:

źródło: christianpost.com