Kino NIE-letnie: „Tętno” – czyli „dobry film o aborcji”

Jak zrobić „dobry film o aborcji”? Czy wystarczą tu argumenty naukowe zamiast moralizowania? Czy wystarczy historia krótkiego życia Anielki i czułego pożegnania jej przez rodzinę? Jak znaleźć odważnych lekarzy, skoro cenzurowane jest nawet środowisko naukowe, a czasami stosuje tu wręcz autocenzurę? Jesteśmy w mniejszości, ale jako sól, mamy do spełnienia swoją rolę – mówi scenarzysta filmu „Tętno”, Stefan Czerniecki.

Już udało się wypełnić minimalne założenie filmu. Jedna rodzina zmieniła zdanie. Pomimo trudnego i delikatnego obszaru, którym jest choroba dziecka nienarodzonego – zdecydowała się przyjąć nowe życie, nawet jeśli będzie trwało kilka dni. Kazdy dzień z takim dzieckiem jest na wagę złota.  Ogromną i darmową pomocą, o czym wie niewiele osób, służą w takich sytuacjach hospicja perinatalne.

To film skierowany także do ogółu społeczeństwa. Czy mamy w Polsce mentalność eugeniczną? Kto bardziej traktuje kobiety jak inkubatory, czy ci, którzy usiłują chronić życie, czy ci, którzy wykrzykują proaborcyjne hasła i  chcą pozbawić kobiety ludzkich uczuć? Zapraszamy na rozmowę ze Stefanem Czernieckim, scenarzystą filmu “Tętno”.

„Tętno” (TVP 2023), reżyseria: Jan Sobierajski, scenariusz: Stefan Czerniecki, operator kamery –  Andrzej Kocuba

Linki do filmu:

Film w serwisie VOD TVP (TUTAJ)

CZYTAJ TAKŻE: Kino NIE-letnie: „Miłość większa niż strach”

***

Kino NIE-letnie to przegląd wartościowych, a nawet przełomowych filmów dokumentalnych z całego świata, które nie pozostawią Cię obojętnym! Do takich filmów trudno dotrzeć, często nawet nie wiemy, że istnieją. Ja zbierałam je przez kilka lat. Pogrążeni w mainstreamie i informacyjnym chaosie, jak odtrutki łakniemy twardych faktów, piękna i niecynicznych komentarzy. Zanim zaprosimy Cię na główne, kinowe danie, w luźnej i bezpośredniej konwencji z zaproszonymi do studia gośćmi rozmawiamy o prawdzie i ideologiach, rodzinie, miłości, chrześcijaństwie, szlachetności i przestępstwach. Demitologizujemy rewolucję seksualną, odkrywamy prawdę o płci i seksualności, w chrześcijańskim duchu podajemy pomocną dłoń, szukamy pożytecznej afirmacji i akceptacji! Na szermierkę faktów i iluzji zaprasza Agnieszka Marianowicz-Szczygieł wraz z gośćmi.

CZYTAJ TAKŻE: Kino NIE-letnie: Eugenika – w imię postępu

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji