Kino NIE-letnie: „Miłość większa niż strach”

Kiedy wracałam z nagrania tego odcinka „Kina NIE-letniego”, spotkałam ich dwukrotnie – rodziców dzieci niepełnosprawnych. Starsza kobieta z zespołem Downa z siwiuteńkim, małym warkoczykiem prowadzona przez rodziców, samych już w podeszłym już wieku. Wybrali człowieczeństwo i godność, choć z pewnością wiele ich to kosztuje. Jak opowiada film „Miłość większa niż strach”, tacy rodzice dużo od dzieci także otrzymują i nie czują się wcale bohaterami.

To ważne, jak – jako społeczeństwo – postrzegamy dzieci niepełnosprawne. Ta perspektywa zmienia się radykalnie, gdy mówimy nie o dziecku, ale o konkretnej Marysi, Robercie, Zbyszku. Zmiany prawne dotyczące ochrony dzieci nienarodzonych to jedno, ale zmiana mentalności społecznej i form praktycznej pomocy wobec rodziców, którzy wybierają życie to kolejna sprawa. Film “Miłość większa niż strach” pomaga nam zobaczyć świat być może na co dzień dla wielu z nas zakryty.

Na przestrzeni ostatnich 20-30 lat wiele zmieniło się na lepsze, ale wciąż zbyt mało zmieniły się sprawy najprostsze – choćby sposób przekazywania informacji o zagrożonej ciąży. I tu pojawia się rola do odegrania przez nas wszystkich – i my możemy być „ambasadorami życia”. Poniżej znajdziecie Państwo ADRESY, gdzie można znaleźć pomocne materiały, adresy placówek, którymi można usłużyć rodzicom dzieci z niepełnosprawnością oraz link do infografik, które demaskują metody i skalę zabijania dzieci nienarodzonych, wspomniane na końcu filmu.

Zapraszam na rozmowę z Moniką Zając z Centrum Życia i Rodziny, które wyprodukowało film:

“Miłość większa niż strach”, scenariusz i reżyseria Małgorzata Bartas–Witan, Centrum Życia i Rodziny 2021

Linki do filmu:

Film w serwisie VOD TVP (TUTAJ).

Ambasador Życia – Fundacja pod Damaszkiem

Zobacz infografiki dot. skutków aborcji (TUTAJ).

CZYTAJ TAKŻE: Kino NIE-letnie: Sukces polskiego ruchu pro-life – A. Marianowicz i K. Nowak

"Miłość większa niż strach". Rozmowa o filmie

***

Kino NIE-letnie to przegląd wartościowych, a nawet przełomowych filmów dokumentalnych z całego świata, które nie pozostawią Cię obojętnym! Do takich filmów trudno dotrzeć, często nawet nie wiemy, że istnieją. Ja zbierałam je przez kilka lat. Pogrążeni w mainstreamie i informacyjnym chaosie, jak odtrutki łakniemy twardych faktów, piękna i niecynicznych komentarzy. Zanim zaprosimy Cię na główne, kinowe danie, w luźnej i bezpośredniej konwencji z zaproszonymi do studia gośćmi rozmawiamy o prawdzie i ideologiach, rodzinie, miłości, chrześcijaństwie, szlachetności i przestępstwach. Demitologizujemy rewolucję seksualną, odkrywamy prawdę o płci i seksualności, w chrześcijańskim duchu podajemy pomocną dłoń, szukamy pożytecznej afirmacji i akceptacji! Na szermierkę faktów i iluzji zaprasza Agnieszka Marianowicz-Szczygieł wraz z gośćmi.

CZYTAJ TAKŻE: Kino NIE-letnie: Eugenika – w imię postępu

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji