Trwa Poznań Katharsis Festival. Przyjdź na otwarty koncert!

Jeszcze do soboty można uczestniczyć w koncertach, jakie odbywają się w ramach wydarzenia Poznań Katharsis Festival. Festiwal ten, jak piszą organizatorzy, “nawiązuje do dziedzictwa Chrztu Polski i kultury średniowiecza, czyli kultury być może najbardziej ponadczasowej”. Częścią wydarzenia jest również otwarty koncert, jaki odbędzie się dziś (19.10) o godz. 19.00 w archikatedrze poznańskiej. W jego trakcie dyr. Marcel Pérès wraz z festiwalowym chórem zaprezentuje XII-wieczny śpiew z bazyliki w Santiago de Compostela.

“Podczas festiwalu Katharsis poszukujemy muzyki autentycznej; muzyki, która nas zabierze w podróż; muzyki która ma nam do przekazania jakiś sekret. Muzyki, która pozwala doświadczyć sacrum i ponadczasowego piękna” – czytamy na stronie imprezy.

Prócz dzisiejszego koncertu, melomanów czekają jeszcze (jutro i pojutrze) dwa kolejne w poznańskim Muzeum Archeologicznym. Bilety na nie można nabyć tutaj, pod linkiem znajduje się również pełen programu festiwalu.

Do tej pory miłośnicy muzyki sakralnej i średniowiecznej mogli usłyszeć m.in. śpiew templariuszy, pieśni św. Hildegardy z Bingen, lutniowe modulationes czy chorałowy i polifoniczny śpiew na niedzielnej mszy św. Festiwalowi towarzyszą również inne wydarzenia nawiązujące do dorobku Christianitas, w tym warsztaty średniowiecznej kaligrafii i śpiewu czy debata o dziedzictwie cywilizacji chrześcijańskiej.

Współorganizatorem wydarzenia jest Fundacja św. Benedykta.

CZYTAJ TAKŻE: Co chrześcijaństwo dało Europie? Wyzwanie dla ignorancji…

OGLĄDAJ TAKŻE: