Niezapomniany wieczór pełen spotkań z kulturą! Za nami kolejna edycja Festiwalu Nowej Kultury

W czwartkowy wieczór, 26 października br., Galą Człowieka Nowej Kultury połączoną z Koncertem Galowym zakończyliśmy tegoroczną edycję Festiwalu Nowej Kultury. Wydarzenie miało miejsce w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Wieczór rozpoczął się galą wręczenia nagród “Człowiek Nowej Kultury”, którą poprowadził aktor Leszek Zduń. Nagrody zostały przyznane w kategoriach: sztuka, inicjatywa, biznes oraz działalność społeczna. Przyznane zostały także 2 nagrody specjalne. Nagrodzone zostały osoby działające w różnych dziedzinach życia, które na co dzień starają się żyć w oparciu o wartości chrześcijańskie, budując społeczność ludzi Nowej Kultury.

Laureatami tegorocznej edycji gali byli:
– W kategorii biznes – Kamil Zbozień
– W kategorii inicjatywa społeczna – ks. Piotr Pilśniak
– W kategorii sztuka – Lidia Sadowa
– W Kategorii działalność społeczna – Andrzej Sobczyk
– Nagrody specjalna – Marcin Pospieszalski oraz ks. Henryk Bolczyk

Bezpośrednio po gali odbył się Koncert Galowy Festiwalu Nowej Kultury, w trakcie którego wybrzmiały porywające piosenki o pięknie, które spotyka nas każdego dnia. Na scenie było można zobaczyć m.in.: Mateusza Ziółko, Agnieszkę Cudzich, Arkadio, GGDuo, czy Mate.O. Artystom towarzyszyła Orkiestra Krakowski Syndykat Kulturalny. Kierownikiem muzycznym był Piotr Cudzich.

Celem wydarzeń była promocja Nowej Kultury, która zgodnie z myślą Ks. Franciszka Blachnickiego przyczynia się do szerzenia kultury, czystości i skromności jako wyrazu szacunku dla osoby i pomaga w uwolnieniu człowieka od wszystkiego, co poniża jego godność.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Muza Dei-Centrum Nowej Kultury. Jest to nowoczesna organizacja pozarządowa, której nadrzędnym celem jest promowanie tradycyjnych wartości społecznych oraz Nowej Kultury, stawiającej na człowieka i jego godność. Fundacja organizuje koncerty, widowiska, festiwale, konferencje, warsztaty, spotkania, spektakle teatralne i inne wydarzenia kulturalne, których odbiorcami są różne grupy wiekowe.

fot. materiały prasowe organizatora

Zdjęcie 1 z 8

CZYTAJ TAKŻE: Dobra sztuka zaczyna się od… definicji sztuki. Za co płacimy artystom?

OGLĄDAJ TAKŻE: