LGBT od Barbadosu po Australię. Dlaczego ta konferencja nt. wolności odbyła się w Polsce? 

zakazanej prawdzie i tajnej konferencji pisaliśmy już rok temu. Teraz możemy to już ogłosić. Tegoroczna konferencja IFTCC odbyła się w Polsce, konferencja o skali globalnej, na którą przyjechały osoby z 32 krajów, ze wszystkich kontynentów (poza oczywiście Antarktydą) i około 60 osób z Polski. Nasz kraj wciąż jawi się na Zachodzie jako ostoja nadziei w tak poddanej nieustannej presji kulturowej dziedzinie, jaką są kwestie tożsamości płciowej i seksualnej. Ci, którzy zmierzyli się z tą presją w jakikolwiek sposób wiedzą, że musimy się wszyscy edukować i szkolić, zwykłe dobre chęci nie wystarczą. 37 wykładów znacząco to ułatwia. Czy uniesiemy tę odpowiedzialność?

IFTCC i organizacje współpracujące od 8 lat gromadzą ekspertów z całego świata oraz osoby zwyczajnie zainteresowane tematem wolności m.in. w wyborze terapii w zakresie niechcianego pociągu seksualnego do tej samej płci, odwróconej tożsamości płciowej, czy ekspertów dotyczących problemu seksualizacji dzieci. IFTCC czyli  International Federation for Therapeutic and Counselling Choice (Międzynarodowa Federacja na Rzecz Wyboru Poradnictwa i Terapii) została oficjalnie zarejestrowana w Wielkiej Brytanii w 2017 roku, aby służyć międzynarodowej społeczności podobnie myślących osób. Wspiera profesjonalistów z wielu dyscyplin, którzy są zaniepokojeni postępującą seksualizacją społeczeństwa. IFTCC oferuje tu szkolenia i wsparcie. Na doroczne konferencje IFTCC przyjeżdżają  najwyższej klasy specjaliści z kilku kontynentów (w zeszłym roku z ponad 20 krajów,  w tym z 32): psychologowie, prawnicy, psychoterapeuci, lekarze, duszpasterze, doradcy chrześcijańscy, nauczyciele lub osoby, których te problemy dotyczą w sposób bardziej bezpośredni, np. rodzice). Tegoroczna konferencja nosiła tytuł: “Odwracając trendy: interdyscyplinarne podejścia do płci i seksualności”. Trzydniowa konferencja – to 37 wykładów z udziałem 23 mówców. Ogrom wiedzy i doświadczenia.

„LGBT to nie jest grupa stygmatyzowana, ale celebrowana”

Na konferencji można było usłyszeć naukowe argumenty, sprawozdania z badań, dzielenie się doświadczeniem klinicznym i duszpasterskim – temu była przeznaczona znakomita większość czasu. Ale równie ważne były rozmowy w kuluarach i relacje. Obraz społeczeństw na całej kuli ziemskiej, który wyłaniał się z tych wszystkich kontaktów wskazuje na jednostronny, globalny, tęczowy przechył. Siłą eventów IFTCC jest ich międzynarodowy, a nawet międzykulturowy charakter. Nawet takie kraje jak Singapur, Malezja, Izrael, czy mały wyspiarski kraj na Karaibach: Barbados – mówią niestety jednym głosem z krajami tzw. cywilizacji zachodniej: wpływy lobby LGBT są wszędzie potężne, a chrześcijanie są coraz bardziej pozbawiani swoich praw. Jak to określiła jedna z uczestniczek: „LGBT to nie jest grupa stygmatyzowana, ale celebrowana”.

Od Barbadosu po Australię chrześcijanie są prześladowani

Udział w konferencji brały także przedstawicielki Barbadosu (Praise Academy of Dance), które są zaangażowane w działania artystyczne. Przygotowały z dziećmi barwny teledysk do piosenki opowiadającej o przezwyciężeniu niechcianych skłonności do tej samej płci dzięki mocy Jezusa (układ choreograficzny do hymnu X-Out Loud „No more” – o którym pisaliśmy) – ale właśnie otrzymały wiadomość, że spektakl ten, ze względów ideologicznych został zablokowany w lokalnym konkursie. Duchowny kościoła anglikańskiego z Wielkiej Brytanii – Bernard Randall, który także przyjechał na konferencję, również na sobie doświadczył represji. Został zgłoszony do rządowej organizacji typu watchdog i usunięty ze stanowiska szkolnego kapelana (w chrześcijańskiej szkole) za wykroczenia przeciwko „polityce tożsamości”. Wszystko to tylko dlatego, że na nabożeństwie podczas kazania poprosił  o szacunek dla biblijnych poglądów nt małżeństwa i rodziny. Z pomocą organizacji Christian Legal Center obecnie upomina się o swoje prawa w sądzie. Christopher Brohier – prawnik z Australii, dyrektor Policy and Research w Australian Christian Lobby podczas swojego wykładu także składał raport z represyjnego prawa w jego własnym kraju. Według nowego projektu prawa w stanie Wiktoria w Australii „Rodzice, tacy jak ja lub ty mogą pójść do więzienia na nawet 10 lat” –  jeśli nie zaakceptują tzw. zmiany płci u swojego dziecka – mówił na swoim wykładzie. Szczególnie niebezpieczne są więc szerzące się na świecie zakazy terapii dla osób o niechcianych skłonnościach homoseksualnych lub z problemami w zakresie tożsamości płciowej.

„Budowanie samolotu w trakcie lotu” a naukowa odpowiedź na jednostronny przechył

Agenda LGBT odznacza się przemocą semantyczną i prawną, a jest oparta na pseudonaukowych, chwiejnych, a nawet prowizorycznych argumentach. „Ideologia gender to budowanie samolotu w trakcie lotu” – powiedział dr Quentin Van der Meter – endokrynolog z USA relacjonując faktyczny stan wiedzy medycznej. Dr Christopher Rosik, psycholog kliniczny i redaktor magazynu naukowego „Journal of Human Sexuality” relacjonował naukowe przyczyny, dla których obecna narracja: „usiłowania zmian orientacji” jest wadliwa. Doktor Amy Hamilton, poświęciła swoje wystąpienie “stresowi mniejszościowemu”, pojęciu, które sztucznie ukuto, aby wytłumaczyć, dlaczego osoby LGBT mają problemy ze zdrowiem psychicznym. Psycholog, dr Paul Sullins z kolei rozbroił  pseudonaukowe argumenty dotyczące rzekomej skłonności do samobójstw u osób przechodzących psychoterapię wobec niechcianych skłonności homoseksualnych. Mój wykład polegał na wskazaniu historycznych powiązań ruchu LGBT i neomarksizmu.

Jak pomóc, gdy nie chcą być już LGBT?

Na konferencji reprezentowana była także branża psychoterapii i poradnictwa. Prof. Carolyn Pela omówiła modele poradnictwa. Pastor Elizabeth Woning opowiadała o biblijnych fundamentach amerykańskiego ruchu “Changed” – zrzeszającego byłe osoby LGBT. Victor Novitchi (MD) rozpoznawalny medialnie eks-gej jako współzarządzający X-Out Loud zaprezentował bliźniaczy ruch w Europie. Obie organizacje przywiozły swoje publikacje z historiami byłych osób LGBT. Pojawiały się także tematy bardziej ogólne, jak „Zrozumienie uzależnienia od pornografii wśród adolescentów” (Dr. Floyd Godfrey). Alex Lundh z Norwegii zaznajamiał uczestników, jak rozmawiać z młodzieżą o seksualności opowiadając „tę lepszą historię”. Glen Stanton, dyrektor w organizacji w Global Family Formation Studies w Focus on the Family – pokazywał na nagraniach video, że u części osób trans, w grę wchodzi wybór i wręcz lekkomyślne bawienie się „nienormatywnymi tożsamościami płciowymi”. Do tworzenia bezpiecznej przystani w kościele dla osób o niechcianych skłonnościach homo i transseksualnych zachęcała pastor Tryphena Law Pek Leng z Malezji (była lesbijka, która pokazała także piękny film ze swoim udziałem). Jednocześnie można było usłyszeć, że łaska i akceptacja, nie oznaczają kompromisu z prawdą, którą jednak trzeba głosić w miłości bliźniego. 

Sojusz ponad podziałami

Konferencje IFTCC sięgają do duchowości i kultury judeo-chrześcijańskiej, ale od kilku lat przyjeżdżają tu także muzułmanie, których także dotykają światowe trendy. Pojawiający się tu chrześcijanie pochodzą chyba ze  wszystkich wyznań, a zrozumienie ponad podziałami i braterska atmosfera są  naprawdę wyjątkowe. Nasz kraj wciąż jawi się na Zachodzie jako ostoja nadziei w tak poddanej nieustannej presji kulturowej dziedzinie, jaką są kwestie tożsamości płciowej i seksualnej. Z pewnością, na tle innych krajów Polska jest ostoją wciąż tradycyjnego prawa, ale opinia publiczna stale zmieniana jest pod wpływem mediów, które nie zadają nawet podstawowych pytań o przyczyny i długofalowe skutki.

Strona organizacji: iftcc.org

Agnieszka Marianowicz-Szczygieł  

CZYTAJ TAKŻE: