“Leczenie” prądem to mit! Jak radzić sobie z niechcianymi skłonnościami seksualnymi?

Tegoroczna konferencja IFTCC odbyła się w Polsce, konferencja o skali globalnej, na którą przyjechały osoby z 32 krajów ze wszystkich kontynentów (poza oczywiście Antarktydą) i około 60 osób z Polski. Nasz kraj wciąż jawi się na Zachodzie jako ostoja nadziei w tak poddanej nieustannej presji kulturowej dziedzinie, jaką są kwestie tożsamości płciowej i seksualnej. Ci, którzy zmierzyli się z tą presją w jakikolwiek sposób, wiedzą, że musimy się wszyscy edukować i szkolić, zwykłe dobre chęci nie wystarczą. 37 wykładów znacząco to ułatwia. Czy uniesiemy tę odpowiedzialność? Na te pytania próbują odpowiedzieć Agnieszka Marianowicz-Szczygieł, Jan Pospieszalski oraz Marcin Perłowski.

IFTCC i organizacje współpracujące od 8 lat gromadzą ekspertów z całego świata oraz osoby zwyczajnie zainteresowane tematem wolności m.in. w wyborze terapii w zakresie niechcianego pociągu seksualnego do tej samej płci i odwróconej tożsamości płciowej czy ekspertów dotyczących problemu seksualizacji dzieci. IFTCC, czyli International Federation for Therapeutic and Counselling Choice (Międzynarodowa Federacja na Rzecz Wyboru Poradnictwa i Terapii), została oficjalnie zarejestrowana w Wielkiej Brytanii w 2017 roku, aby służyć międzynarodowej społeczności podobnie myślących osób. Organizacja wspiera profesjonalistów z wielu dyscyplin, którzy są zaniepokojeni postępującą seksualizacją społeczeństwa. IFTCC oferuje tu szkolenia i wsparcie. Na doroczne konferencje IFTCC przyjeżdżają najwyższej klasy specjaliści z kilku kontynentów (w zeszłym roku z ponad 20 krajów, w tym z 32): psychologowie, prawnicy, psychoterapeuci, lekarze, duszpasterze, doradcy chrześcijańscy, nauczyciele lub osoby, których te problemy dotyczą w sposób bardziej bezpośredni, np. rodzice. Tegoroczna konferencja nosiła tytuł: “Odwracając trendy: interdyscyplinarne podejścia do płci i seksualności”. Trzydniowa konferencja to 37 wykładów z udziałem 23 mówców. Ogrom wiedzy i doświadczenia. Pełną relację z konferencji IFTCC można zaś znaleźć TUTAJ.

Zobacz również rozmowę Agnieszki Marianowicz-Szczygieł i Jana Pospieszalskiego z Marcinem Perłowskim z Centrum Życia i Rodziny poświęconą zorganizowanej w Polsce konferencji IFTCC poniżej.

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji