Netflix zmaga się z bojkotem konsumenckim. W kreskówce pokazali chłopca w dziewczęcym stroju

W USA Netflix stanął w obliczu kolejnej akcji bojkotującej ich produkcje. Tym razem chodzi o sytuację przedstawioną w kreskówce “CoComelon Lane”. W jednej ze scen można zobaczyć kilkuletniego chłopca, który jest zachęcany przez parę gejów do przebierania się w dziewczęcy strój. Platforma promuje “CoComelon Lane” jako “najpopularniejszy serial dla niemowląt i małych dzieci w wieku do 2-3 lat”.

W skandalicznym serialu możemy zobaczyć dwóch gejów, którzy tworzą parę jednopłciową i wspólnie wychowują kilkuletniego chłopca o imieniu Nico.

Scena, która teraz stała się przyczynkiem do bojkotu konsumenckiego w USA, przedstawia dwóch gejów zachęcających chłopca do decydowania “o swojej tożsamości płciowej”. Skandaliczny fragment kreskówki opublikował m.in. popularny na platformie X, profil End Wokeness.

A co jeśli pokażesz jak się ruszasz swoim dwóm największym fanom? – pyta kilkuletniego Nico jeden z kreskówkowych gejów, zachęcając tym samym chłopca do tańca.

W kolejnej sekwencji widzimy chłopca wykonującego balet. Malec jest ubrany w damską spódnicę typu tutu, a na głowie ma tiarę – charakterystyczną dla m.in. konkursów piękności.

Jeśli nie wiesz co wybrać, pomyśl o tym co lubisz robić i po prostu bądź sobą – śpiewają geje a na ekranie widzimy chłopca wybierającego spośród damskich i męskich strojów.

Tego już za wiele. Wezwanie do bojkotu konsumenckiego

Matt Walsh, jeden z najpopularniejszych komentatorów politycznych młodego pokolenia w USA, odniósł się do całego zamieszania na swoim profilu na X.

Netflix potrzebuje, żeby po całości potraktować ich tak jak Bud Light – napisał Walsh.

Komentator nawiązał w swoim komentarzu do głośnego bojkotu konsumenckiego, jaki miał miejsce w tym roku w stosunku do producenta popularnego w USA piwa Bud Light. Producenci trunku wpadli na pomysł, że odejdą od dotychczasowej strategii reklamowej. Zazwyczaj w reklamach piwa Bud Light przedstawiani byli mężczyźni w średnim wieku. Reklamy pokazywały wyjścia do pubu lub wspólne oglądanie zawodów sportowych.

Tym razem producenci postanowili zatrudnić do reklamy znanego trans-aktywistę Dylan’a Mulvaney.

Wywołało to ogromny sprzeciw konsumentów i spadki w sprzedaży tego napoju alkoholowego. Ostatecznie producenci Bud Light przestali kontynuować współpracę z Mulvaney’em, a z posadą pożegnał się szef działu marketingu.

CZYTAJ TAKŻE: Media społecznościowe staną przed sądem. Fala pozwów za treści szkodzące dzieciom

Marka wypuściła również kolejną reklamę, w której już w sposób bardzo nachalny i dobitny występowały tylko osoby jakie uznaje się za stereotypowych konsumentów piwa. Nowa, “przeprosinowa” reklama była utrzymana w wakacyjnej scenerii. W tym przypadku po Bud Light sięgali młodzi mężczyźni i młode kobiety, ojcowie, czy starsi mężczyźni.

DailyWire+ i Bentkey – w USA powstają alternatywy dla Netflixa

To nie pierwszy raz kiedy przeciwko Netflix’owi przeprowadzany jest bojkot konsumencki. Platforma od lat promuje ideologię LGBT w kreskówkach dla najmłodszych. Władze platformy nie kryją się z taką polityką i otwarcie to przyznają.

Między innymi w 2020 roku miał miejsce bojkot konsumencki. Wzywał do usunięcia filmu “Cuties” z uwagi na znajdujące się w nim sceny o zabarwieniu pedofilskim. Po premierze filmu Netflix miał odnotować ośmiokrotnie większy odsetek rezygnacji z subskrypcji w stosunku do średniej.

Z uwagi na wszechobecną poprawność polityczną w Stanach Zjednoczonych powstają inicjatywy alternatywne dla Netflixa i innych, dużych platform streamingowych.

Jedną z nich zaproponowała konserwatywna i chrześcijańska platforma DailyWire+. Twórcy platformy od kilku lat produkują własne filmy fabularne oraz dokumentalne. Nie są to niszowe przedsięwzięcia. Do produkcji są zatrudniani aktorzy z hollywodzkim doświadczeniem, a także znani komentatorzy polityczni, współtworzący i pracujący w DailyWire+. Platforma niedawno zaprezentowała również kolejną usługę o nazwie “Bentkey”, która będzie zawierała wyłącznie bajki dla dzieci.

W tym roku było również głośno o produkcjach filmowych DailyWire+. Wszystko za sprawą dwóch przedsięwzięć.

Platforma zaprezentowała film komediowy “Lady Ballers”, w którym wyśmiana jest koncepcja zmiany płci. Ponadto DailyWire+ zapowiedziała prace nad własną ekranizacją “Królewny Śnieżki”. Jest to odpowiedź na produkcję Disneya, w której fabuła ma zostać znacznie zmieniona względem pierwowzoru z Baśni braci Grimm. Zmiany mają być podyktowane poprawnością polityczną. DailyWire+, odwrotnie do Disneya, zapowiada wersję zgodną z oryginalną opowieścią.

źródło: christianpost.com

OGLĄDAJ TAKŻE: