Twoje dziecko zmaga się z dysforią płci? Poznaj zbiór porad, które mogą Ci pomóc [TO WIDEO ODRZUCIŁ YOUTUBE]

Zorganizowana pod koniec listopada konferencja pt. “Tranzycja – zmiana płci czy nowa odsłona ideologicznej rewolucji?” stanowiła okazję do premierowej prezentacji dokumentu pt. „Standardy i wytyczne Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich w zakresie diagnozy oraz terapii dzieci i młodzieży z problemami identyfikacji płciowej”. Przy tej okazji Agnieszka Marianowicz-Szczygieł i Jan Pospieszalski spotkali się w studio, aby szczegółowo omówić najważniejsze zaproponowane w nim rozwiązania. Ich rozmowa, pod absurdalnym pretekstem, zetknęła się jednak z cenzurą ze strony platformy YouTube.

Szczegółowo o standardach SPCh ws. zakresie pomocy młodzieży zmagającej się z dysforią płciową możecie przeczytać w naszym artykule TUTAJ. Poniżej zaś prezentujemy dwie wersję rozmowy. W wersji zamieszczonej w serwisie YouTube stwierdzenie Agnieszki Marianowicz-Szczygieł, brzmiące:

Model afirmacyjny, czyli tej tzw. zmiany płci, jest ścieżką medykalizacji podejścia, czyli problemy natury psychicznej, które nie są wrodzone, które są przeważająco nabyte – na te problemy, niezdiagnozowane do końca, o które nie pytamy, których nie sprawdzamy do końca, co tam się dzieje, jest aplikowane rozwiązanie medyczne.

uznane zostało za “treści, które podżegają do nienawiści wobec osób lub grup na podstawie ich przynależności do grupy chronionej”. Odwołanie od tej kuriozalnej decyzji również zostało odrzucone.

Zachęcamy do jak najszerszego rozpowszechniania informacji, zarówno o samym dokumencie (cennym dla wielu rodziców, których nastoletnie dzieci zmagają się z problemami, ale też dla psychologów i innych ekspertów, którym brak czasem siły przebicia w kontrze do dominującej narracji), jak i o absurdach polityki YouTube, zamykającej usta głosicielom niewygodnej prawdy.

PEŁNA WERSJA ROZMOWY O STANDARDACH STOWARZYSZENIA PSYCHOLOGÓW CHRZEŚCIJAŃSKICH:

WERSJA OCENZUROWANA PRZEZ SERWIS YOUTUBE: