Webinar: O dojrzewaniu dla mam i córek

Dojrzewające dziewczynki przeżywają różne trudności. Mogą nie rozumieć zmian zachodzących w ich ciele. Ten trud może być równocześnie szansą – na piękną relację z mamą – podkreślają przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Webinar „Dojrzewam do kobiecości” podejmuje tę tematykę i jest przeznaczony do wspólnego oglądania przez mamy i dorastające córki.

Gościem webinaru pt. „Dojrzewam do kobiecości” była dr n. med. Ewa Ślizień-Kuczapska, specjalista położnik-ginekolog, a także prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny, wykładowca akademicki, współautorka wielu publikacji.

Wydarzenie składało z dwóch części: rozmowy gościa z prowadzącą oraz sesji pytań i odpowiedzi. Przez cały czas trwania webinaru dla jego uczestników był dostępny czat. Można było na nim zadawać pytania oraz dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Pytania były również zbierane przed webinarem.

Jeśli córka wstydzi się powiedzieć o swoim pytaniu mamie, można ją zachęcić, aby wypełniła formularz dostępny na stronie, na której można również dokonać zapisu na webinar, i wysłała go. Na wszystkie pytania nadesłane tą drogą także odpowiemy w czasie spotkania – mówiła przed webinarem Magdalena Guziak-Nowak, organizatorka webinaru, mama czterech córek i dyrektor ds. edukacji w Polskim Stowarzyszeniu Obrońców Życia Człowieka.

CZYTAJ TAKŻE: Naukowcy alarmują o zagrożeniu dla nastolatków. Chodzi o niebieskie światło

– Jego celem jest wyposażenie dziewczynek w wiedzę na temat okresu dojrzewania, wsparcie tych, które rozwijają się szybciej lub wolniej w porównaniu z rówieśniczkami, oswojenie ze zmianami zachodzącymi w ciele i zachęcenie do prowadzenia higienicznego trybu życia – mówi Magdalena Guziak-Nowak. Podkreśla, że celem wydarzenia jest coś więcej niż przekazanie wiedzy, zawartej na wyciągnięcie ręki w podręcznikach do biologii. – Pragnę, żeby wszystkie mamy miały okazję pogłębić więź ze swoją córką. Czasami trudno jest rozpocząć rozmowę na temat dojrzewania tak zwyczajnie: przy obiedzie, na zakupach, siedząc na kanapie… Spotkanie online może być świetnym pretekstem: „Córeczko, zobacz, jest wydarzenie dla mam i córek. Może się zapiszemy?” – zachęca organizatorka.

“Dojrzewam do kobiecości”

Webinar pt. „Dojrzewam do kobiecości” jest przeznaczony szczególnie do wspólnego oglądania przez mamy i córki od ok. 10 r.ż., ale organizator zaprasza także osoby, które chcą towarzyszyć dorastającym dziewczynkom (nauczycieli, katechetów, doradców życia rodzinnego, ciocie, babcie itp.).

Styczniowe spotkanie jest częścią projektu edukacyjnego EduLife tworzonego przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. To trwający już trzy lata cykl popularnonaukowych webinarów, które odbywają się od października do czerwca w każdą drugą środę miesiąca. Wykłady i rozmowy z zaproszonymi gośćmi są cenioną przez licznych odbiorców okazją do poszukiwania odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, m.in. o prawo do życia, rozwój dziecka w łonie matki i cele diagnostyki prenatalnej.

Premiera webinaru odbyła się 10 stycznia na kanale Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

źródło: ekai.pl

ZOBACZ WEBINAR: