Kto i jak chce (seks)edukować nasze dzieci? Zobacz ważny webinar:

13 lutego 2024 roku o godzinie 19:00 odbędzie się webinar online dotyczący edukacji seksualnej. Podczas webinaru pod tytułem “Edukacja seksualna – kto, gdzie, kiedy i jak?”, eksperci poruszą wiele zagadnień dotyczących tego zagadnienia.

Chcemy zastanowić się nad fundamentalnymi kwestiami: kto ma uczyć nasze dzieci i młodzież o seksualności i płciowości?, w jaki sposób szkoła może współpracować na tym polu z rodzicami?, kiedy rozpocząć rozmowy na ten temat?, czy w szkolnych murach edukacja seksualna powinna być opcją czy przedmiotem obligatoryjnym, jak matematyka czy geografia? I wreszcie – jak opowiedzieć młodzieży o seksualności przez pryzmat miłości i odpowiedzialności? – piszą organizatorzy.

Edukacja seksualna to ważny temat

Obecne władze rozważają wprowadzenie do polskich szkół modelu edukacji seksualnej wzorowanego na systemach brytyjskim, niemieckim czy szwedzkim. Te rozwiązania już przyniosły negatywne skutki. W tych krajach, edukacja seksualna od lat sprowadza się do technicznego instruktażu współżycia. Skutkiem tego jest wcześniejsze rozpoczynanie życia seksualnego przez młodzież, wyższe wskaźniki chorób przenoszonych drogą płciową oraz wysokie liczby aborcji wśród młodych dziewcząt. Czy Polska powinna brać przykład z tych doświadczeń? Czy rodzice powinni mieć większy wpływ na edukację seksualną swoich dzieci?

CZYTAJ TAKŻE: Kalifornia. Nauczyciele przeszli szkolenie “woke”, a wyniki uczniów się pogorszyły

Webinar poprowadzi Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Gościem specjalnym będzie Teresa Król, metodyk z wieloletnim doświadczeniem, odpowiedzialna za wdrożenie w polskich szkołach modelu edukacji seksualnej “A”. Obydwie panie są współautorkami podręczników szkolnych do nauczania wychowania do życia w rodzinie.

Osoby zainteresowane udziałem w webinarze mogą zarejestrować się poprzez stronę: link.

źródło: pro-life.pl

OGLĄDAJ TAKŻE: