Odwrócenie działania tabletki poronnej uratowało 5000 dzieci przed śmiercią

Amerykańscy statystycy donoszą, że dzięki procedurze odwrócenia działania tabletki poronnej uratowano już 5000 dzieci w USA.

“Abortion Pill Reversal” to procedura odwrócenia działania tabletki poronnej, która jest unowocześnieniem metody zwalczania poronień, znanej już w latach 50. ubiegłego wieku. Polega ona na podaniu progesteronu, który przeciwdziała skutkom tabletki poronnej.

Tabletka poronna – działanie

Aborcja chemiczna zazwyczaj polega na podaniu dwóch środków: mifepristonu i mizoprostolu. Mifepriston pozbawia nienarodzone dziecko progesteronu, hormonu w organizmie kobiety ciężarnej, który umożliwia rozwój ciąży. Mizoprostol, przyjęty dzień lub dwa później, powoduje, że matka zaczyna rodzić i rodzi swoje zmarłe dziecko. APR pozwala na skuteczne odwrócenie następstw podania tych dwóch niebezpiecznych dla matki i dziecka substancji.

CZYTAJ TAKŻE: Grupa Proelio: nie dla pigułki “dzień po” dla nastolatek

APR staje się coraz bardziej kluczowy dla matek, które przyjmują chemiczną pigułkę aborcyjną i doświadczają żalu oraz wyrzutów sumienia. Jeśli kobieta zażyje pierwszą pigułkę do aborcji chemicznej i żałuje swojego wyboru, a działa wystarczająco szybko, może uratować swoje dziecko dzięki APR.

To niezwykle istotne, ponieważ szacunki wskazują, że ponad połowa wszystkich aborcji przeprowadzanych w Stanach Zjednoczonych to aborcje chemiczne.

źródło: lifenews.com

OGLĄDAJ TAKŻE: