Czy wiedziałeś o tym? Skorzystaj z darmowej pomocy prawnej

Potrzebujesz porady prawnej, ale martwisz się o koszty? Teraz możesz skorzystać z darmowej pomocy prawnej! Usługa ta obejmuje szeroki zakres problemów, począwszy od porad dotyczących prawa pracy, przez sprawy cywilne, aż po kwestie podatkowe i wiele więcej.

Co to dokładnie oznacza? Dzięki darmowej pomocy prawnej, adwokaci, radcy prawni oraz doradcy podatkowi udzielą ci niezbędnej pomocy przed skierowaniem sprawy do sądu lub w sytuacjach, które nie wymagają formalnego postępowania sądowego.

Jak działa ta usługa? W ponad 1500 punktach nieodpłatnej pomocy prawnej rozsianych po całym kraju, prawnik pomoże ci zrozumieć przepisy oraz prawa i obowiązki, które ci przysługują. Ponadto, przygotuje pisma niezbędne do rozwiązania twojego problemu, na przykład wnioski o przydzielenie mieszkania socjalnego, pisma do ZUS czy zawiadomienia do prokuratury.

Ograniczenia darmowej pomocy prawnej

Należy jednak pamiętać, że darmowa pomoc prawna ma swoje ograniczenia. Nie obejmuje ona spraw dotyczących prawa celnego, dewizowego, handlowego oraz działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowania do rozpoczęcia takiej działalności.

Kto może skorzystać z tej usługi? Wszyscy, którzy spełniają określone kryteria, takie jak wiek (mniej niż 26 lat lub 65 lat i więcej), posiadanie Karty Dużej Rodziny, status kombatanta, weterana lub poszkodowanego w wyniku klęski żywiołowej lub katastrofy naturalnej.

Jeśli chcesz skorzystać z darmowej pomocy prawnej, przygotuj potrzebne dokumenty i udaj się do najbliższego punktu nieodpłatnej pomocy prawnej. Usługa ta jest bezpłatna i udzielana jest według kolejności zgłoszeń, więc czas oczekiwania może się różnić w zależności od liczby osób korzystających z tej możliwości. Nie zwlekaj, skorzystaj z tej szansy już dziś!

źródło: obywatel.gov.pl

OGLĄDAJ TAKŻE: