Zapraszamy na Narodowy Marsz Życia 2024!

Już niebawem nasza stolica stanie się miejscem manifestacji na rzecz życia i rodziny, wiary i wierności, wolności i niepodległości. Zapraszamy wszystkich na Narodowy Marsz Życia 2024, który wyruszy 14 kwietnia pod hasłem “Niech żyje Polska!”.

Tegoroczny Narodowy Marsz Życia wyruszy z Placu Zamkowego w Warszawie, 14 kwietnia o godzinie 12.30. Wcześniej, o godz. 11.00 w warszawskich katedrach sprawowane będą msze św. w intencji ochrony życia. Podobna msza odbędzie się na zakończenie marszu o godz. 16.00 w kościele św. Aleksandra. Organizatorem marszu jest Fundacja Świętego Benedykta, a nasz portal objął wydarzenie patronatem medialnym. Honorowy patronat nad marszem objęła Konferencja Episkopatu Polski.

Narodowy Marsz Życia 2024: Niech żyje Polska!

Narodowy Marsz Życia wznosi się jako głos w obronie życia, rodziny, wiary, wolności i niepodległości. To nie tylko manifestacja wartości, ale także solidarność z tymi, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Zwłaszcza z nienarodzonymi dziećmi zagrożonymi aborcją oraz tymi, którym nie było dane się narodzić.

Wybór daty na 14 kwietnia, w Narodowe Święto Chrztu Polski, nie jest przypadkowy. Oznacza to manifestację wdzięczności i odpowiedzialności za dziedzictwo, teraźniejszość i przyszłość chrześcijańskiej Polski. Hasło “Niech żyje Polska!” wyraża pragnienie, aby Polska żyła w duchu rodzin, dzieci, suwerennych ojczyzn i kultury opartej na wierze, nadziei i miłości.

W obliczu wyzwań, jakie stoją przed Polską w kontekście cywilizacji życia i praw rodziny, Narodowy Marsz Życia jest wyrazem wspólnej odpowiedzialności. Społeczna i duchowa przyszłość Ojczyzny waży się teraz.

Dziś, gdy wielu Polaków uznało, że naród porzucił sprawę cywilizacji życia i praw rodziny, całe dziedzictwo świętego Jana Pawła II, konieczny jest nowy zryw odpowiedzialności. Waży się społeczna i duchowa przyszłość Ojczyzny. Dlatego nikt nie powinien pozostać z boku z opuszczonymi rękoma.

Niech ten marsz stanie się widocznym sygnałem dla świata, że Polska – naród rodzin – pragnie żyć.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku TUTAJ.

źródło: Fundacja Świętego Benedykta

CZYTAJ TAKŻE: Wesprzyj nasz nowy projekt. Zapraszamy na kanał Afirmacja Extra

OGLĄDAJ TAKŻE:

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji