[NASZ NEWS] Kolejny apel do Prezydenta Andrzeja Dudy na Narodowy Dzień Życia

Z okazji przypadającego na 24 marca Narodowego Dnia Życia publikujemy apel do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, jaki wystosował redaktor naczelny portalu Afirmacja, Paweł Nowacki.

Apel do Prezydenta RP
Andrzeja Dudy

Szanowny Panie Prezydencie,

W ostatnim dniu nowenny zainicjowanej przez abp Stanisława Gądeckiego w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszonej za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w Narodowy Dzień Życia zwracam się do Pana z apelem.

Każde ludzkie życie ma sens, nawet to najbardziej chore i to bez względu na to, w jakim wieku przyszła ciężka, nieuleczalna choroba. Nie ma żadnego powodu, by je zabijać, okaleczać, niszczyć, zamrażać czy zatruwać.

Nie tak dawno wspólnie przeżywaliśmy tragiczne obrazy niszczonej przez rosyjskie rakiety Ukrainy, cały czas budzi naszą litość widok dzieci i matek w bombardowanych szpitalach położniczych. Podziwiamy nadludzkie wysiłki lekarzy (także w Polsce), by ratować te dzieci i matki, nawet, a może przede wszystkim, te najbardziej poszkodowane.

W obliczu tych obrazów ośmielam się zatem życzyć Panu w pełnieniu misji Prezydenta RP wszystkich darów Ducha Świętego, a w szczególności daru mądrości, daru męstwa i daru bojaźni Bożej. I w tym duchu przemyślenia i podjęcia godnej Prezydenta RP decyzji o postawieniu weta wszelkim ustawom naruszających podstawowe prawo zagwarantowane w konstytucji – prawo do życia. Rzecz dotyczy także przedłożonej do decyzji Pana Prezydenta nowelizacji prawa farmaceutycznego, legalizującej powszechną dostępność preparatu hormonalnego, popularnie zwanego tabletką „dzień po”.

To prawdziwe męstwo bronić najbardziej poszkodowanych i bezbronnych. Niech Pana patron w działaniach na rzecz ludzkiego życia, każdego życia, Pana umacnia i wspiera.

Szczęść Boże. Niech żyje Polska!

Pański czterokrotny wyborca i świadek przekazania Panu relikwii św. Andrzeja Boboli w 2016 roku w Pałacu Prezydenckim

Paweł Nowacki
redaktor naczelny Afirmacja.info

24 marca AD 2024

CZYTAJ TAKŻE: [NASZ NEWS] Apelujemy o prezydenckie weto ws. powszechnej dostępności pigułki “dzień po”

OGLĄDAJ TAKŻE:

https://pomagam.pl/afirmacjaextra
https://www.facebook.com/events/1717038125371725

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji