Badanie: nastolatki, które miały aborcję są o 40% bardziej narażone na przedwczesną śmierć

W zeszłym tygodniu czasopismo JAMA Network Open opublikowało badanie, które wykazało, że kanadyjskie nastolatki, które zaszły w ciążę, były bardziej narażone na śmierć przed ukończeniem 31. roku życia. Naukowcy uzyskali kompleksowe dane z rejestru zdrowia Ontario. Byli w stanie przeanalizować dane od ponad 2 milionów kanadyjskich kobiet żyjących zebranych w latach 1991-2021. Badanie to zostało omówione przez wiele mediów, w tym New York Times, Spectrum News i Yahoo! Canada.

Naukowcy zdołali w badaniu utrzymać na stałym poziomie szereg czynników demograficznych i ekonomicznych. Publikacja dostarcza przekonujących dowodów statystycznych na to, że aborcja u nastolatek zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci.

Niebezpieczne konsekwencje aborcji wśród nastolatek

Ryzyko przedwczesnej śmierci było 1,5 razy wyższe wśród nastolatek, które zaszły w jedną ciążę i ponad dwa razy wyższe w przypadku nastolatek w ciążach mnogich. Okazało się również, że ryzyko przedwczesnej śmierci było tym wyższe, im młodsza była nastolatka, która zaszła w ciążę.

Nastolatki, które dokonały aborcji, były o 40% bardziej narażone na przedwczesną śmierć niż nastolatki, które nigdy nie zaszły w ciążę.

Przez ponad 40 lat amerykańscy decydenci polityczni priorytetowo traktowali obniżenie wskaźnika ciąż wśród nastolatek. Wysiłki te okazały się skuteczne. Od 1990 roku wskaźnik ciąż wśród nastolatek spadł w Stanach Zjednoczonych o ponad 73 procent. Podczas gdy wiele mediów głównego nurtu przypisuje to stosowaniu antykoncepcji, dane zarówno z National Survey of Family Growth, jak i Youth Risk Behavior Survey pokazują trwały, długoterminowy spadek odsetka nastolatków, którzy są aktywni seksualnie. Nowe badania przeprowadzone w Kanadzie pokazują, że wysiłki polityczne mające na celu zmniejszenie wskaźnika ciąż wśród nastolatek przyniosły istotne długoterminowe korzyści zdrowotne.

źródło: lifenews.com

OGLĄDAJ TAKŻE:

https://pomagam.pl/afirmacjaextra
https://www.facebook.com/events/1717038125371725

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji