Abp Gądecki: przyjdźcie na Narodowy Marsz Życia 2024

Arcybiskup Stanisław Gądecki zaprasza na Narodowy Marsz Życia 2024, który rozpocznie się 14 kwietnia o gdz. 12.30 na Placu Zamkowym w Warszawie. Wcześniej, o godz. 11.00 w warszawskich katedrach sprawowane będą msze św. w intencji ochrony życia. Podobna msza odbędzie się na zakończenie marszu o godz. 16.00 w kościele św. Aleksandra.

Abp Gądecki w swoim zaproszeniu zachęca do aktywnej postawy. Kapłan podkreśla, że sprawy tak ważne jak prawo do życia wymagają konkretnych działań, takich jak udział w Narodowym Marszu Życia. Zaproszenie zostało opublikowane w formie wideo na naszym kanale Youtube oraz mediach społecznościowych (link poniżej).

Abp Gądecki wzywa na Narodowy Marsz Życia 2024

Swoje błogosławieństwo dla tej inicjatywy przekazali także metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz oraz ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej bp Romuald Kamiński.

Metropolita  wzywa w swoim zaproszeniu do udziału w marszu, który nazywa „jasnym znakiem sprzeciwu wobec ataków wymierzonych w dzieci, małżeństwo, rodzinę czy wolność słowa”. Arcybiskup nie ma wątpliwości, że te wartości i prawa zasługują na publiczną obronę i wsparcie, i że wobec zagrożeń nikt nie może stać z założonymi rękami.

„Przyłączając się do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski chciałbym zaprosić wszystkich na Narodowy Marsz Życia, który odbędzie się 14 kwietnia w Warszawie. Ten Narodowy Marsz życia będzie jasnym znakiem sprzeciwu wobec ataków wymierzonych w dzieci, małżeństwo, rodzinę czy wolność słowa. Nie ulega wątpliwości, że są to sprawy, które zasługują na publiczną obronę i wsparcie. Nie możemy stać z boku z założonymi rękami, gdy kwestionowane są nasze podstawowe prawa i wartości. Tak więc zapraszam jeszcze raz wszystkich na Narodowy Marsz Życia w dniu 14 kwietnia”.

Abp Stanisław Gądecki

ZOBACZ ZAPROSZENIE ABP GĄDECKIEGO:

https://pomagam.pl/afirmacjaextra
https://www.facebook.com/events/1717038125371725

CZYTAJ TAKŻE: Zapraszamy na Narodowy Marsz Życia 2024!

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji