Duchowa Adopcja Małżeństw wspiera małżonków modlitwą

Duchowa Adopcja Małżeństw (DAM) to inicjatywa online, która ma na celu zapewnienie duchowego wsparcia małżonkom poprzez modlitwę – poprzez zestawienie dwóch par małżeńskich, z których jedna prosi o modlitwę, a druga modli się na mocy sakramentu małżeństwa. Do udziału w tej wspólnocie organizatorzy zapraszają również pojedyncze osoby, które będą potrzebne jako wstawiennicy..

Duchowa Adopcja Małżeństw to projekt Wspólnoty Małżeństw przy parafii św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Inicjatywa ma na celu pomoc małżeństwom poprzez modlitwę wstawienniczą.

Duchowa Adopcja Małżeństw pomaga dzięki modlitwie. Jak dołączyć?

Wspólnota Małżeństw zachęca również kapłanów do włączenia się w rozwój Duchowej Adopcji Małżeństw. Księża proszeni są o odprawienie mszy świętej raz w miesiącu w intencji dzieła DAM, małżeństw przeżywających kryzys oraz ochrony dla tych, którzy będą się modlić. Organizatorzy projektu DAM piszą o sobie w ten sposób:

Jesteśmy zwykłymi ludźmi, pochodzącymi z różnych środowisk, mającymi różne doświadczenie życiowe, łączy nas jednak potrzeba szukania Boga w naszym życiu. We wspólnocie małżeństw o podobnych wartościach łatwiej nam Go znajdować. Chcemy rozwijać się duchowo, ale i podejmować trud rozwijania się w relacjach z naszymi współmałżonkami, z naszymi dziećmi, z innymi ludźmi. Zależy nam na tym, by nasze dzieci miały towarzystwo rówieśników wychowywanych w zgodzie z naszymi zasadami. Ważna jest dla nas możliwość wspierania się w codziennym życiu i umacniania w wierze. Tym obdarowujemy się nawzajem w naszej wspólnocie. A poza tym w miarę naszych możliwości pomagamy sobie w różnych codziennych sytuacjach. Pragniemy żywego Kościoła, więc staramy się nim być. – piszą organizatorzy ze Wspólnoty Małżeństw.

Miejsce, w którym będą odprawianie Msze Święte zostanie oznaczone na oficjalnej mapie inicjatywy.

Chętni, którzy chcieliby dołączyć do inicjatywy są zapraszani do kontaktu z organizatorami pod adresem e-mail: dam.modlitwe@gmail.com oraz poprzez stronę internetową.

OGLĄDAJ TAKŻE:

https://pomagam.pl/afirmacjaextra
https://www.facebook.com/events/1717038125371725

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji