J. K. Rowling wzywa szkockie władze do aresztowania jej z uwagi na nowe prawo “o mowie nienawiści”

W długim wpisie na X, J.K. Rowling opublikowała serię historii dotyczących biologicznych mężczyzn, którzy identyfikują się jako kobiety, zaangażowanych w działalność przestępczą seksualną lub zajmujących żeńskie role w czołowych instytucjach i ligach sportowych kobiet.

Przyjmując Szkocki Akt Przestępstw Nienawiści, szkoccy ustawodawcy wydają się przykładać większą wagę do uczuć mężczyzn, którzy odgrywają swoją koncepcję kobiecości, niż do praw i wolności rzeczywistych kobiet i dziewcząt – napisała Rowling.

Nowe prawo, uchwalone w 2021 roku i wdrożone w poniedziałek, kryminalizuje akty “podżegania do nienawiści”. Sprawcy podlegają karze, jeśli zostaną uznani, że ich zachowanie jest takie, które “rozsądna osoba uznałaby za groźny, obraźliwy lub znieważający”. Lokalna policja ma szeroką swobodę w egzekwowaniu prawa, a rzekomi poszkodowani mają pierwszeństwo w zgłaszaniu zarzutów. Osoby skazane mogą zostać ukarane grzywną i do 7 lat więzienia.

J. K. Rowling znienawidzona przez transgenderystów

Rowling zaczęła kpić z władz i z nowego prawa tak, które jest napisane w tak niezrozumiały sposób. Od lat jej wpisy na mediach społecznościowych są kontestowane i wyszydzane przez osoby związane z ideologią LGBT i transgender.

Dwa lata temu na przykład Parlament Zjednoczonego Królestwa odrzucił petycję w sprawie uznania “umyślnego błędnego identyfikowania płci” za “przestępstwo nienawiści” podając, że “Umyślne błędne identyfikowanie płci już jest przestępstwem nienawiści”.

Rowling ostrzega, że ​​nowe szkockie prawo dotyczące przestępstw nienawiści jest narzędziem służącym do nadużyć.

Nowe przepisy są otwarte na nadużycia przez aktywistów, którzy chcą uciszyć tych z nas, którzy wyrażają obawy dotyczące eliminacji przestrzeni przeznaczonych tylko dla kobiet i dziewczynek, nonsensu w danych kryminalnych, jeśli przemoc i napady seksualne popełniane przez mężczyzn są rejestrowane jako przestępstwa kobiet, niesprawiedliwości polegającej na dopuszczaniu mężczyzn do rywalizacji w sportach kobiet, niesprawiedliwości w zajmowaniu stanowisk, odznaczeń i możliwości zawodowych przez mężczyzn identyfikujących się jako trans, oraz rzeczywistości i niezmienności płci biologicznej – wyliczała Rowling

Rowling powiedziała, że jest “obecnie poza krajem”, ale dodała: “Jeśli to, co napisałem tutaj, kwalifikuje się jako przestępstwo zgodnie z nowym aktem, z niecierpliwością czekam na aresztowanie po powrocie do miejsca urodzenia Szkockiego Oświecenia.”

Brytyjski premier Rishi Sunak popiera stanowisko Rowling.

Nie powinniśmy kryminalizować osób wypowiadających oczywiste rzeczy na temat płci biologicznej, oczywiście to nie jest właściwe – powiedział Sunak, cytowany przez BBC.

Lewicowi aktywiści atakują Rowling od lat za publiczne potępienia ruchu transpłciowego.

– Jeśli płeć nie jest rzeczywista, nie ma atrakcji tej samej płci. Jeśli płeć nie jest rzeczywista, rzeczywistość życia kobiet na całym świecie jest wymazana – napisała Rowling w 2020 roku. – Znam i kocham osoby trans, ale usunięcie koncepcji płci uniemożliwia wielu ludziom mówienie sensownie o swoim życiu. Nie jest to nienawiść wypowiadać prawdę.

Za te słowa Rowling została skrytykowana przez Daniela Radcliffe’a i Emmę Watson, dwójkę gwiazd filmowej serii “Harry Potter”. Rowling jednak odmówiła poddania się poprawności politycznej i pozostała nieugięta wobec groźb śmierci.

Trzeba przyznać, że kiedy nie można zwolnić kobiety, aresztować jej ani zmusić wydawcę do rezygnacji, a jej odwołanie tylko zwiększyło sprzedaż książki, naprawdę jest tylko jedno miejsce, do którego można się udać – napisała Rowling w 2021 roku. T

Teraz Rowling jest w centrum impasu dotyczącego wolności słowa, wzywając szkockie władze do egzekwowania dystopijnego nowego prawa dotyczącego przestępstw tzw. “mowy nienawiści”.

źródło: thefederalist.com

OGLĄDAJ TAKŻE:

https://www.facebook.com/events/1717038125371725
https://pomagam.pl/afirmacjaextra

CZYTAJ TAKŻE: Zapraszamy na Narodowy Marsz Życia 2024!

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji