W Rumunii maszerowali za życiem! My pójdziemy za tydzień

Rumuński marsz pro-life odbył się w sobotę, 30 marca 2024 roku, w Bukareszcie. To wydarzenie wieńczyło wiele innych marszy na terenie całego kraju, które odbywały się w ramach Miesiąca dla Życia 2024. Do akcji włączyło się około 1500 miejscowości w Rumunii i Mołdawii.

Tegoroczne hasło „Razem budujemy mosty dla ŻYCIA” w zamierzeniu organizatorów miało na celu wysłanie silnego zaproszenia do współpracy na rzecz wsparcia kobiet w ciąży. Inicjatorzy akcji podkreślali, że zrównoważone budowanie opiera się na zmianie serc i rzeczywistym zaspokajaniu wszystkich potrzeb kobiet w ciąży.

Dlatego poprzez nasze działania wspieraliśmy zwiększoną odpowiedzialność za życie każdego dziecka, nawet przed narodzeniem, oraz znaczenie wsparcia matki, która je nosi w łonie.

Rumuński Marsz dla Życia 2024

To jest istotne – ale również możliwe, dzięki wysiłkowi każdej osoby, która dba o to, w jakim kierunku zmierza jako istota ludzka, i o kierunek, w którym zmierza społeczeństwo, w którym żyje – by zgromadzić interesariuszy, którzy, dzięki wspólnej wizji i współpracy, mogą budować lepszą przyszłość dla przyszłych pokoleń.

W Bukareszcie i na terenie całego kraju Miesiąc dla Życia 2024 obejmował akcje wsparcia dla matek i dzieci, warsztaty opowiadania historii i tworzenia transparentów pro-life, Dzień Kobiet, akcje zbiórki pieniędzy, konferencje, warsztaty, debaty młodzieży pro-life, Pierwszy Quiz na ŻYCIE, Galę Zwiastowania, biegi przełajowe i inne wydarzenia sportowe, koncerty, zbiórki funduszy na rzecz kobiet w kryzysowych ciążach i wiele innych..

Ponad 1500 lokalizacji w Rumunii i Mołdawii, tysiące działań pro-life i ponad 200 000 uczestników to konkretne kroki w kierunku pro-life przyszłości – która jest niezbędna, by mieć przyszłość! W przeciwnym razie obojętność i brak wsparcia, brak wiedzy i brak edukacji będą drwić z życia zarówno dzieci, jak i kobiet, marnując ogromny potencjał, który obie grupy posiadają.

Tematem tegorocznej edycji była sytuacja, która doprowadziła do śmierci Alexandry Ivanov, 25-letniej matki, której odmówiono opieki medycznej po poronieniu. Organizatorzy mówią o bardzo dobrej frekwencji podczas wydarzeń jakie miały miejsce podczas Miesiąca dla Życia 2024 oraz już teraz zapraszają na przyszłoroczną edycję.

źródło: lifenews.com

OGLĄDAJ TAKŻE:

https://www.facebook.com/events/1717038125371725
https://pomagam.pl/afirmacjaextra

CZYTAJ TAKŻE: Zapraszamy na Narodowy Marsz Życia 2024!

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji