Poczęte dziecko na… pałacu Stalina. Jan Pospieszalski relacjonuje z miejsca niezwykłej inicjatywy

Dziś (12.04) Sejm RP skierował do dalszych prac projekty koalicji rządzącej znoszące ochronę życia poczętego. Podjęcie takiej decyzji na dwa dni przed kolejną rocznicą Chrztu Polski i Narodowym Marszem Życia zyskuje szczególną wymowę. Wczoraj tymczasem na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie zorganizowany został spektakularny laserowy pokaz. Na jednej ze ścian posowieckiego kolosa przez blisko pół godziny wyświetlane było zaproszenie na tegoroczną edycję Narodowego Marszu Życia (start w niedzielę, 14 kwietnia o godz. 12.30 na pl. Zamkowym w Warszawie). Wraz z Janem Pospieszalskim byliśmy na miejscu z naszą kamerą. Poniżej publikujemy również fragment felietonu naszego autora, jaki przygotował dla tygodnika “Do Rzeczy”.

Aborcja nie jest kwestią jakiegoś poglądu czy światopoglądu. Jest kwestią ustrojową. Ustrój państwa to nie tylko określenie podziału władz czy zdefiniowanie kompetencji poszczególnych instytucji. To także, a może przede wszystkim określenie tego, co dla wspólnoty najważniejsze: z jakich wartości wywodzi źródło władzy, jak definiuje celowość państwa.

31 lat temu Polacy, głosami swojej parlamentarnej reprezentacji, odrzucili nieludzką, komunistyczną ustawę dopuszczającą mord prenatalny. Od tamtego momentu Polska należy do grupy państw, które nie tylko deklaratywnie, ale całkiem realnie chronią życie każdego obywatela, także w okresie prenatalnym. Na początku lat 90′ sprawa nie była oczywista, ale wtedy ogromnym wysiłkiem ludzi dobrej woli, wielu ruchów i organizacji wspieranych przez Kościół, zdołano przekonać parlamentarną większość, że życie każdego człowieka ma swoją godność i sens; że każdy człowiek ma prawo się narodzić i że prawo to jest nie jest jakąś obsesją katolików, lecz fundamentem wszelkich innych praw człowieka.

Cofnięcie przez Trybunał Konstytucyjny w październiku 2020 r. przesłanki eugenicznej wynikało właśnie z właściwej interpretacji ustawy zasadniczej, dokonanej już w 1997 r. przez ówczesnego prezesa TK prof. Andrzeja Zolla. Bo prawo do życia przysługuje każdemu i ani okoliczności poczęcia, ani nieuleczalna choroba nie mają tu nic do rzeczy.

Dziś znów potrzebna jest społeczna mobilizacja. Dlatego w niedzielę, 14 kwietnia, ulicami Warszawy z pl. Zamkowego o g. 12.00 przejdzie Narodowy Marsz Życia. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu. Pokażmy dumę z fundamentów naszej cywilizacji!

Cała relacja Jana Pospieszalskiego spod Pałacu Kultury i Nauki dostępna jest TUTAJ.

CZYTAJ TAKŻE: [NASZ WYWIAD] Prof. Zoll dla Afirmacji: Kwestie moralne nie podlegają referendum!

ZOBACZ RELACJĘ JANA POSPIESZALSKIEGO SPOD MAPPINGU NARODOWEGO DNIA ŻYCIA 2024 NA PAŁACU KULTURY I NAUKI W WARSZAWIE:

https://pomagam.pl/ah846n

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji