Aborcja zwiększa ryzyko zapadalności na poważne choroby układu krwionośnego

Nowe badanie przeprowadzone przez Instytut Charlotte Lozier wykazało, że aborcje zwiększają ryzyko chorób sercowo-naczyniowych (CVD), będących główną przyczyną zgonów wśród kobiet.

Literatura medyczna łącząca aborcję z obniżoną kondycją sercowo-naczyniową jest coraz obszerniejsza. Badanie z Instytutu Charlotte Lozier to kolejne opracowanie, które zajmuje się tą tematyką. Niedawno w USA została opublikowana również inna praca naukowa, która wykazała, aż pięciokrotnie zwiększone ryzyko zgonu z powodu chorób naczyniowych mózgu w ciągu sześciu lat po aborcji. Inne badanie wykazało o 18 procent zwiększone ryzyko chorób sercowo-naczyniowych po aborcji lub poronieniu, które utrzymywało się przez ponad dwanaście lat.

Aborcja to poważne powikłania dla kobiety. Ryzyko chorób układu krwionośnego

W najnowszym badaniu z Instytutu Charlotte Lozier przeanalizowano dokumentację medyczną ponad miliona kobiet uprawnionych do Medicaidu (forma ubezpieczenia zdrowotnego w USA) między 1999 a 2014 rokiem, aby wykryć leczenie chorób sercowo-naczyniowych w ciągu sześciu miesięcy od pierwszego urodzenia dziecka. Badacze podzielili kobiety na pięć grup.

We wszystkich przypadkach kobiety z historią dokonanej aborcji lub poronienia miały wyższe wskaźniki CVD po pierwszym urodzeniu dziecka w porównaniu z kobietami o podobnej historii CVD, które nie miały historii utraty ciąży. Wśród kobiet z historią CVD przed pierwszą ciążą te, które miały aborcję, miały ponad dwukrotnie większe prawdopodobieństwo wystąpienia dodatkowych problemów z CVD w ciągu sześciu miesięcy po pierwszym urodzeniu dziecka w porównaniu z podobnymi kobietami z historią CVD, które nie miały aborcji.

Badacze zaobserwowali nawet o 174% zwiększone ryzyko CVD u kobiet, których pierwsza diagnoza CVD miała miejsce po aborcji lub poronieniu i przed pierwszym urodzeniem dziecka.

Choć poronienia są tragiczne i często nieuniknione, to aborcje są całkowicie zawinione i wyraźnie przyczyniają się do głównego powodu zgonów wśród kobiet w naszym kraju – powiedział jeden z autorów badania, David Reardon, Ph.D., współpracownik Instytutu Loziera i dyrektor Instytutu Elliotta –Amerykańskie Towarzystwo Sercowo-Naczyniowe głośno ostrzega kobiety o związku między poronieniem a chorobą serca. Mam nadzieję, że te liczby zmotywują do podobnego ostrzeżenia dotyczącego aborcji.

Mimo tej dogłębnej analizy danych wskazującej na jasne negatywne skutki zdrowotne aborcji dla organizmu kobiety, aktywiści aborcyjni nadal promują aborcje jako ‘uniwersalny lek’. Jak długo będą zaprzeczali nauce i rzeczywistości? Zachęcam ich, aby przestali kłamać kobietom, twierdząc, że aborcja wywołuje tylko pozytywne skutki zdrowotne, zarówno fizyczne, jak i psychiczne – powiedziała Emily Erin Davis, wiceprezes ds. komunikacji w Susan B. Anthony Pro-Life America.

My, którzy jesteśmy związani z rzeczywistością, rozumiemy, że promowanie aborcji nie jest emancypujące, ani nie przynosi korzyści zdrowotnych kobietom i dzieciom – dodała – Zachęcam aktywistów aborcyjnych, aby przestali przedstawiać aborcję jako zawsze korzystne i zdrowe doświadczenie i otworzyli oczy na negatywną rzeczywistość, którą niesie ze sobą dla kobiety i jej dziecka. Kobiety zasługują na lepsze. Należy zatem zacząć od mówienia bolesnej, nieupiększonej prawdy na ten temat.

źródło: lifenews.com

OGLĄDAJ TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE: Narodowy Marsz Życia 2024 za nami! Poznaj rezolucję ogłoszoną w imieniu uczestników

https://pomagam.pl/ah846n

Afirmacja Extra. Wesprzyj nowy projekt autorów Afirmacji